OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Sopocie

 

Atrakcje w Sopocie

W Sopocie nie sposób się nudzić, o czym przekonało się już wielu turystów. W mieście tym znajduje się najdłuższe drewniane molo, mające ponad 511 metrów długości. Molo to przecina sopocką plażę. Jest to idealne miejsce na piesze wycieczki oraz organizację festynów. Sopockie molo to również przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej oraz taksówek wodnych. Wielu turystów za pośrednictwem głowicy mola ogląda panoramę całego miasta. Warto więc zwiedzić sopockie molo chociażby po to, by poobserwować rozgrywki Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Pucharu Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlonu Sopockiego. Kolejną atrakcją Sopotu jest Krzywy Dom znajdujący się przy Bohaterów Monte Cassino. Ta niezwykle interesująca budowla nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Gaudiego. Turyści, którzy przyjechali do Sopotu niemal zawsze odwiedzają Operą Leśną. Jest to zadaszony amfiteatr na wolnym powietrzu, którego trzeba zobaczyć, gdyż opera ta uznawana jest za jeden z najatrakcyjniejszych pod względem akustycznym obiektów europejskich. W Operze Leśnej odbywają są koncerty muzyki klasycznej i popularnej. Przykładem może być Sopot Festiwal oraz Festiwal Operowy, które odbywają się w tym mieście już od 40 lat. W Sopocie znajduje się deptak tak zwany Monciak, przy którym znajduje się wiele pubów, galerii oraz kino Polonia oraz Scena Kameralna Teatru Wybrzeże. Warto przyjechać tam w czerwcu, kiedy to na deptaku organizowana jest coroczna impreza – tak zwane Święto Monciaka. Fontanna Jasia Rybaka to kolejna atrakcja Sopotu, której warto się przyjrzeć. Jest to rzeźba mająca 240 cm wysokości. Przedstawia ona młodego mężczyznę, z koszem ryb na głowie. Sopot jest miastem, do którego przyjeżdża wielu kuracjuszy, zarówno tych z kraju jak i zagranicznych. W mieście tym znajdują się słynne uzdrowiska, w których zatrzymują się kuracjusze borykający się z chorobami ortopedyczno-urazowymi, chorobami reumatologicznymi, chorobami kardiologicznymi i nadciśnieniem, chorobami dolnych dróg oddechowych oraz osteoporozą. Na terenie uzdrowisk znajdują się udokumentowane naturalne surowce lecznicze: 4,2% woda chlorkowo-sodowa oraz jodkowa. W mieście znajduje się cmentarz żydowski, który jest kirkutem Żydów mieszkających niegdyś w Sopocie. Na cmentarzu możemy zobaczyć niewiele zachowanych macew z czytelnymi inskrypcjami w języku polskim, niemieckim, rosyjskim oraz hebrajskim. Wejście na cmentarz zdobi zabytkowa brama z hebrajskim przesłaniem '' Oto jest brama do Boga''.

Sopot jest miastem sprzyjającym turystyce, nic więc dziwnego, że nazywa się je letnią stolicą Polski. W mieście tym znajdą wytchnienie ludzie spragnieni odpoczynku, jak również miłośnicy aktywnego spędzania urlopu. Warto więc się tam wybrać na upragniony urlop i poznać jego najpiękniejsze miejsca. 

noclegi Sopot

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.