OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Poroninie

 

Atrakcje w Poroninie
 
Poronin noclegi
 
 Ta urokliwa wioska cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów poszukujących odpoczynku na łonie natury. Wyjątkowo piękne walory przyrodnicze pozwalają na prawdziwy relaks, o czym niejeden z nas marzy. Tereny wokół wsi Poronin to idealne miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Nie zanudzą się tam również miłośnicy narciarstwa, bowiem w  sezonie zimowym dla turystów udostępniony jest wyciąg narciarski. 
 
 
Poronin i okolice mogą się pochwalić mnóstwem pięknych pensjonatów, które zachęcają do spędzenia urlopu, niezależnie od pory roku. Poronin jest bowiem piękny o każdej porze roku, o czym warto się przekonać.
Poza atrakcjami rekreacyjnymi wioska ma do zaoferowania kilka ciekawych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest niewątpliwie Muzeum Lenina w Poroninie, które jest placówką muzealną. Muzeum funkcjonowało w latach 1947-1990 w Poroninie, upamiętniając Włodzimierza Lenina. Znajdziemy tam również Pomnik Lenina. 
 
Co jeszcze warto zobaczyć w Poroninie
 
Jak już zostało wspomniane, wioska ta przyciąga do siebie miłośników narciarstwa, a to wszystko za sprawą działających na terenie gminy licznych wyciągów narciarskich, z których warto skorzystać. Galicowa Grapa to dwa wyciągi mające 800 metrów długości. To idealne miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
 
Godną uwagi trasą jest trasa narciarska U Gruloka, która posiada 250 metrów długości. Na jej stoku znajduje się szkółka narciarska, która uczy jazdy na nartach oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. 
Poronin i jego okolice posiadają ciekawą budową architektoniczną. Znajdziemy tam Przysiółek Stasikówka  czyli dawne góralskie chaty. Domki te w całości zostały wykonane z drewnianych bali i związane na węgłach poprzez specjalne nacięcia. 
 
Miłośników sakralnych zabytków zapraszamy do znajdującego się w Poroninie kościoła św. Marii Magdaleny. 
Z racji tego, że w Poroninie bywali wielcy nasi rodacy tacy jak: Jan Matejko, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leon Wyczółkowski, Jan Kasprowicz, Władysław Orkan czy Leopold Staff., można śmiało powiedzieć, że wioska ta była niegdyś bardziej popularna niż nasze Zakopane. Ten, kto był przynajmniej raz w Poroninie, wcale się temu nie dziwi. Jest to bowiem wieś zasługująca na szczery podziw.
 
wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.