OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Uniejowie

Co warto zobaczyć?

 

Termy nad Wartą to temat ściśle związany właśnie z Uniejowem, gdzie powstał nowoczesny kompleks termalno-basenowy. Są to odkryte baseny ze zjeżdżalnią, z których turyści mają okazję korzystać przez cały rok, niezależnie od pory roku. Obok term powstały bardzo popularne i znane wielu turystom Wrota Czasu – Castrum Antiqum. Jest to niezwykle nowoczesny obiekt posiadający średniowieczny kasztel. Obiekt ten oferuje swoim klientom pradziejowe menu w postaci smacznej kuchni oraz pradawnych rozrywek.

 

Goszcząc w Uniejowie warto przyjrzeć się znajdującemu się tam przedsiębiorstwu Geotermia Uniejów. Właśnie w tym miejscu wymienniki odbierają naturalne ciepło z głębi ziemi. Obiekt ten zachęca odwiedzających znajdującym się tam gabinetem balneologicznym, który oferuje kąpiele perełkowe w cieplicach. Warto z tego skorzystać gdyż właściwości lecznicze tych wód dorównują ciechocińskim solankom. Jest to niewątpliwie doskonałe miejsce dla kuracjuszy.

 

W Uniejowie znajduje się piękny zamek arcybiskupów, który jest dawną własnością arcybiskupów gnieźnieńskich. Powstał w drugiej połowie XIV wieku. Posiada cechy rezydencji renesansowej, co wzbudza wielkie zainteresowanie. W zamku arcybiskupów można smacznie zjeść, gdyż znajduje się tam doskonale prosperująca restauracja. Można również zwiedzić zamkową kaplicę oraz wejść na taras widokowy na szczycie wieży. Miłośnicy zabytków sakralnych nie powinni zapomnieć o kaplicy średniowiecznej kolegiaty pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się na rynku uniejowskim. W kaplicy tej znajdziemy interesujący sarkofag bł. Bogumiła.

 

Na uwagę zasługuje tumba wykonana z czarnego marmuru, na której spoczywa rzeźba z brązu - leżący bł. Bogumił wyciąga prawicę w geście błogosławieństwa. Ten nadzwyczaj interesujący sarkofag pochodzi z XVII wieku.Warto również zwiedzić kaplicę grobową carskiego generała, hrabiego Aleksandra Tolla. Ta interesująca Cerkiew zbudowana została w 1885 roku na planie krzyża greckiego. W dolnej części kaplicy znajdziemy kryptę. Górna jej część pełni funkcję sakralną.

 

Poza ciekawym zwiedzaniem w Uniejowie nie zabraknie też zabawy. Można skorzystać ze znajdującego się tam aquaparku, w którym znajdziemy 3 baseny z wodą o temperaturze 25-36 0C w zależności od pory roku. Z dobrodziejstw tych korzysta wielu kuracjuszy, którzy zmagają się z chorobami reumatoidalnymi, dermatologicznymi i o podłożu neurologicznym.

 

Co roku, w Uniejowie organizowany jest Wielki Turniej Rycerski oraz Jarmark Średniowieczny.

 

Warto zawitać do Uniejowa i poznać to miasto z bliska, do czego serdecznie zachęcamy.

noclegi Uniejów

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.