OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Dziwnowie

Zabytki i atrakcje Dziwnowa
 
Wycieczka do wyjątkowo pięknego i obfitującego w nadzwyczajny klimat Dziwnowa na pewno jest godna zainteresowania.  Nie ulega wątpliwości, że Dziwnów od dawna cieszy się sporym zainteresowaniem wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Jest to bowiem miejsce odpowiednie dla pasjonatów szaleństw morskich i wylegiwania się na piaszczystych plażach. A plaże w Dziwnowie są naprawdę wyjątkowe, o czym przekonało się już wielu wczasowiczów.
Dołączmy do ich grona i wybierzmy się na wczasy do Dziwnowa, gdzie szybko zapomnimy o szarej  codzienności.
 
Wybierając się do Dziwnowa latem warto skorzystać z wyznaczonego kąpieliska, które obejmuje swym zasięgiem 800 metrów linii brzegowej. Warto zatrzymać się również w przystani pasażerskiej, gdzie trzy pirackie statki Róża, Weneda i Korsarz oferują swoim turystom 2,5 godzinne rejsy po Morzu Bałtyckim. To atrakcja godna polecenia. 
 
W Dziwnowie nie zawieje nudą również miłośnikom pieszych i rowerowych wypraw. A to za sprawą szlaków turystycznych, które przechodzą właśnie przez miasto. Mowa oczywiście o Szlaku Nadmorskim imienia dr Piskorskiego  - Międzyzdroje- Kołobrzeg  -  E9 oraz Zielonym Szlaku Rowerowym Nadmorskim Międzyzdroje -Kołobrzeg – R10.
Godnymi uwagi na pewno są urokliwe krajobrazy, w których zakochał się już niejeden turysta. Mieszkańcy tego cudownego miasta nadmorskiego często utrzymują się z agroturystyki, bowiem agroturystyka w tym mieście jest tematem przewodnim nie tylko latem. W mieście tym nie brakuje więc wspaniale wyposażonej bazy noclegowej oraz smacznej kuchni.
 
Wielu wczasowiczów przyjeżdża do Dziwnowa także w porze zimowej, gdyż poza atrakcjami typowo letnimi, miasto ma do zaoferowania wiele ciekawych zabytków, które warto poznać.
 
W Dziwnowie znajdują się dwa ciekawe zabytki sakralne, którym warto się przyjrzeć z bliska. Jednym z nich jest Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który posiada kształt łodzi. Świątynia ta nawiązuje do trudu pracy na morzu. Drugi z kolei Kościół parafii wojskowej pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej jest parafią wojskową znajdującą się w Dziekanacie Marynarki Wojennej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Godnym uwagi jest również zespół pensjonatowy, który obejmuje kilka pensjonatów oraz piękny ogród. To miejsce idealne na prawdziwy odpoczynek.
 
W Dziwnowie nie brakuje również miejsc pamięci narodowej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje pomnik upamiętniający żołnierzy polskich z II Dywizji imienia Henryka Dąbrowskiego I Armii WP. Drugim z pomników zasługujących na uwagę jest ten upamiętniający rybaków, którzy zginęli na morzu.
 
Miłośników sztuki zapraszamy do znajdującego się w mieście Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które poświęcone jest historii dziwnowskich rybaków. Wśród ekspozycji znajdziemy kolekcję eksponatów związanych z rybołówstwem tego miasta. 
Na uwagę zasługuje również Park Zdrojowy, gdzie można spokojnie pospacerować i  nacieszyć się walorami przyrodniczymi tego miejsca, gdzie znajduje się wyjątkowo okazały i piękny stary drzewostan. 
Nad brzegiem Bałtyku nad jeziorem Martwa Dziwna możemy podziwiać wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt. Warto tutaj wymieniać przede wszystkim mikołajka nadmorskiego, nury, edredony oraz bernikle. 
Warto wybrać się do Dziwnowa, które jest miejscem magicznym o każdej porze roku.
 
noclegi Dziwnów
wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.