OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Szczawnicy

Palenica (722 m n. p. m.) –doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na rodzinnych piknikach.

Szczawnica- Dolna stacja kolei linowej

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą też skorzystać z wypożyczalni rowerów i odbyć przejażdżkę szlakiem rowerowym prowadzącym do granicy ze Słowacją.
Stacja górna kolei posiada zaplecze gastronomiczne z miejscami widokowymi. Palenica stanowi świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych. Prowadzą z niej wyznaczone szlaki górskie na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką oraz na Sokolicę i Trzy Korony.
Od wiosny do później jesieni przy górnej stacji kolei krzesełkowej na Palenicę funkcjonuje bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa – grawitacyjna.

 

Zaskalnik – wodospad o wysokości ok. 5 m na Sopotnickim Potoku w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy szczytami Bereśnik (843 m n.p.m.) i Wysoka (759 m n.p.m.). Znajduje się na wysokości ok. 550 m n.p.m. Od centrum Szczawnicy ok. 2,8 km. 

Szczawnica - wodospad Zaskalnik

Wąwóz Homole – Główna atrakcja Małych Pienin. Położony jest niedaleko centrum Jaworek. Długość wąwozu wynosi 800 m. Tworzą go pionowe ściany z białego i czerwonego wapienia. Dnem spływa kaskadami potok Kamionka. Na skałach wąwozu Homole rosną rzadkie gatunki roślin. Od 1963 r. jest rezerwatem przyrody.Jaworki- Wąwóz Biała Woda

 

Rezerwat przyrody Biała Woda - Rezerwat przyrody w okolicy Jaworek. Utworzony w 1963 r., jego powierzchnia to niemal 28 ha. Tutaj były kręcone sceny do serialu Janosik.

 

Jarmuta - kopulasty wierch na południowy - zachód od Szlachtowej. Pod szczytem znajduje się figura Matki Boskiej, a jeszcze niżej kapliczka. Z Jarmuty rozciąga się atrakcyjna panorama widokowa m. in. na Tatry, Gorce i Beskid Sądecki.

 

Dworzec Gościnny - Odbudowany budynek utrzymany jest w stylu dawnego Kursalonu, wybudowanego w 1864 roku, z drewna modrzewiowego, z mnóstwem ganków

Szczawnica- Dworek gościnny

, galerii i wieżyczek. Było to miejsce, gdzie kwitło życie towarzyskie, odbywały

 się koncerty, bale dobroczynne i spotkania towarzyskie połączone z tańcami. W latach 1959-1962 w budynku mieściło się Muzeum Pienińskie. Pożar, który wybuchł w 1962 roku, strawił doszczętnie obiekt.

 

Sokolica - (747m) jeden z najpiękniejszych szczytów Pienin, wspaniały punkt widokowy. Na jej szczycie rosną reliktowe sosny będące najczęściej fotografowanymi drzewami w Polsce.

 

Trzy Korony - najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany masyw górski w Pieninach Właściwych. Roztacza się z stąd wspaniały, rozległy widok naTatry, Gorce, Beskid Sądecki , Magurę Spiską oraz całość Pienin.

 

Szczawnica- Pieniny, Przełom Dunajca, Trzy Korony

Spływ Przełomem Dunajca –spływ tratwami jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Jest największą atrakcją turystyczną okolicy.

Spływ przełomem Dunajca rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych Kątach (przystań początkowa) lub w Sromowcach Niżnych u podnóża Trzech Koron ( przystanek na trasie spływu).

Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października (codziennie z wyjątkiem święta Bożego Ciała i pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych).

Istnieją dwie przystanie docelowe:
1. SZCZAWNICA - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min

2. KROŚCIENKO - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min.

Szczawnica,-Przełom Dunajca, spływ tratwami

Bryjarka (679m n.p.m.) Szczawnica zawdzięcza jej bardzo wiele w swojej długiej i bogatej historii.

Dzięki siedmiu wodom mineralnym, jakie z tej góry wypływają (stąd "Góra wód"), miasto stało się popularnym uzdrowiskiem, w którym leczy się górne drogi oddechowe.

Na szczycie Bryjarki ( który osiągamy z placu Dietla w ok.40 min. znajduje się metalowy krzyż z 1902 r.- na miejscu innego, drewnianego - zrobiony przez tę samą firmę, co słynny krzyż na Giewoncie.

 

Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szczawnicy

Muzeum Pienieńskie w Szczawnicy mieści się w zabytkowej XIX-wiecznej willi Pałac. Jest placówką o charakterze etnograficzno-historycznym. W części etnograficznej prezentowane jest życie górali pienińskich z pierwszej połowy XX wieku, wyposażenia wnętrz, pasterstwo, rolnictwo, łowiectwo, rybołówstwo, tkactwo.
Uzupełnieniem tej części wystawy jest strój regionalny, sztuka ludowa regionu pienińskiego oraz godła góralskich rodów szczawnickich. Ekspozycja historyczna obejmuje tematy: Szczawnica częścią Starostwa Czorsztyńskiego, Józef Szalay twórcą i organizatorem kurortu, Krakowska Akademia Umiejętności właścicielką Szczawnicy, Szczawnica własnością Adama Stadnickiego w latach 1909-1948, Druga wojna światowa na terenie Pienin. Udostępniona jest także Izba Jana Wiktora, miłośnika i piewcy Pienin.

 

Plac Dietla

Szczawnica- Plac DietlaZabudowa placu Dietla jest przykładem XIX-wiecznej polskiej architektury uzdrowiskowej. U wejścia na plac Dietla znajduje się budynek Stara Kancelaria (wybudowany w latach 1864 – 65). Miejsce pierwszego domu zdrojowego zajęła w 1864 willa Pałac. Od 1971 r. mieści się w nim siedziba Muzeum Pienińskiego im. J. Szalaya.

Do Placu Dietla przylega Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego (pow. 10 ha) założony przez Jana Kutscherę, a następnie rozszerzony i urządzony przez J. Szalaya. Sprowadził on wiele rzadkich okazów drzew. Wśród drzew rosnących w parku możemy spotkać: buki, jodły, lipy, klony, modrzewie, dęby, tuje i sosny. W górnej części Parku rozciąga się lasek modrzewiowy zasadzony w latach 1909 - 1911 z nasion sprowadzonych z Tokio ( modrzew japoński dochodzący do 30 m wysokości). Na skraju Parku znajduje się kaplica zdrojowa pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Nieba (zaprojektowana przez J. Szalaya, wybudowana w latach 1844-1847 w stylu neogotyckim). W ołtarzu umieszczony jest obraz olejny pędzla J. Szalaya Madonna z Dzieciątkiem.

Zachodni narożnik Placu Dietla stanowi dom Pod Bogarodzicą wybudowany w 1853 r. przez Szalaya. Północną część placu zajmują wille Holenderka (1855 r.) i Dom nad Zdrojami.

 

Uzdrowisko Szczawnica- Królowa Polskich Wód

Główne atrakcje Szczawnicy to zapierające dech w piersiach krajobrazy i 200 letnia tradycja lecznicza oparta na bogactwie naturalnych źródeł wód mineralnych – bogatych w sole mineralne i mikroelementy.

Uzdrowisko Szczawnica zaprasza do:
- Pijalni Wód Mineralnych
- Sanatoriów Inhalatorium i Papiernik
- Przychodni Uzdrowiskowej

Szczawnica Uzdrowisko- fontanny

Tutaj leczy się:
choroby układu oddechowego, przewlekłe zapalenia nosa i gardła, choroby aparatu głosowego, alergiczne schorzenia dróg oddechowych, astmę oskrzelową.

• choroby układu ruchu, zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, choroby reumatyczne i reumatoidalne zapalenia stawów.

Promenada spacerowa wzdłuż Grajcarka początek przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę, następnie łączy się ze ścieżką pieszo-rowerową prowadzącą na Słowację wzdłuż Dunajca. Długość promenady wynosi około 1800 m.

Neogotycki kościół św. Wojciecha (1882-1892).

Neogotycka kaplica ufundowana przez Józefa Szalaya (1846-1847). 

 

Szczawnica noclegi >>>

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.