OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Krakowie

 

Kraków

Dla wielu, najcenniejszym miastem Małopolski jest legendarny Kraków. Założony przez księcia Kraka gród zasłynął z największej metropolii w Polsce.

Zwiedzanie tego miasta to wyjątkowa przyjemność, której poddaje się coraz więcej turystów. Wielu z nich powraca do Krakowa, by móc przeżyć wyjątkową przygodę po raz kolejny.

Obcowanie ze świadectwem najdawniejszej historii, największych osiągnięć dziejowych, artystycznych i kulturowych, powoduje, że do Krakowa powracamy nie tylko myślami.

Warto więc przyjrzeć się temu miastu.

 

Kraków jako miejsce kultury i nauki.

Teatr Słowackiego w KrakowieW obecnych czasach Kraków jest jednym z europejskich ośrodków kultury, nauki i turystyki. Znajdziemy w nim liczne muzea. Najstarszym z nim jest Muzeum Czartoryjskich z wyjątkową kolekcją malarstwa. Kraków posiada kilkanaście teatrów, wśród których na uwagę zasługuje jeden z najlepszych w naszym kraju Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. W mieście tym znajduje się kilkanaście szkół wyższych, filharmonia. Niezliczone galerie i kabarety. Warto tutaj wspomnieć i polecić bardzo popularną Piwnicę Pod Baranami, stworzoną przez Piotra Skrzyneckiego.

W mieście odbywa się mnóstwo międzynarodowych imprez kulturalnych i naukowych. Przykładem może być Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych czy też bardzo popularny Festiwal Kultury Żydowskiej.

Dla miłośników kultury i sztuki, miasto to jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek.

 

Atrakcie w Krakowie Wawel

Wawel wznosi się mniej więcej pośrodku Krakowa, na nadwiślańskim wapiennym wzgórzu. Wschodnią część wzgórza zajmuje Zamek Królewski.

Kraków atrakcje - WawelGoszcząc w Krakowie warto zwiedzić to wyjątkowe miejsce. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym miejscem jest właśnie wzgórze wawelskie z zespołem budowli zamku królewskiego i katedry metropolitalnej. Zamek ten jest gotycką, ceglano-kamienną budowlą, zbudowaną na pozostałościach X-wiecznego grodu. Ta renesansowa budowla zachwyciła już niejednego turystę. Zachwyca arkadowym dziedzińcem i wystrojem reprezentacyjnych komnat. W katedrze wawelskiej znajdziemy sarkofagi królów polskich Władysława Łokietka, Władysława Jagiełły i Kazimierza Wielkiego. W podziemiach świątyni znajdują się krypty nagrobne Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Józefa Poniatowskiego, Juliusza Słowackiego i wielu innych wielkich ludzi.

Zwiedzając wnętrza zamku na uwagę zasługuje rezydencja, w której znajduje się 71 sal wystawowych. Są one zgrupowane w pięciu ekspozycjach stałych oraz dwóch reprezentacyjnych klatkach schodowych: Senatorskiej i Poselskiej. Sale w większości urządzone są w stylu renesansowym oraz barokowym.

Obok Wawelu nie sposób przejść obojętnie. Już przy bramie wawelskiej słychać skoczne melodie podstarzałych kapel krakowskich. Trudno nie skusić się na zakup pamiątkowej ciupagi czy czapki oficerów radzieckich. Są to typowo wawelskie pamiątki, które warto posiadać.

 

Kościół Mariacki

Goszcząc w Krakowie warto udać się na Rynek Główny, na którym i wokół którego skupiają się najważniejsze zabytki tego miasta. Godnym zauważenia jest Kościół Mariacki. Kościół Archiprezbiterialny pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny inaczej nazywany Kościołem Mariackim odwiedza co roku ogromna liczba turystów. Godny zauważenia jest znajdujący się w tym kościele ołtarz główny z szafkowym ołtarzem dłuta mistrza Wita Stwosza. Wykonany jest z drewna lipowego i dębowego z lat 1477 - 89 i polichromią Jana Matejki. Ołtarz Wita Stwosza umiejscowiony jest nad wnętrzem Bazyliki Mariackiej. Powstał latach 1477-1489, dzięki ufundowaniu mieszkańców Krakowa. Od dawna uznawany jest za jeden z najpiękniejszych ołtarzów europejskich. Warto przyjrzeć się otwartej szafie obrazującej tajemnice radosne Maryi-od Zwiastowania do Zesłania Ducha Świętego. Po zamknięciu skrzydeł szafy turyści mają przyjemność zobaczenia dwunastu scen Boleści Maryi. Specyfiką tego miejsca jest rozlegający się z wieży mariackiej hejnał.

 

Kraków atrakcje Sukiennice

Kraków SukienniceJednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie są cieszące się wielkim zainteresowaniem turystów Sukiennice. Znajdują się w centrum Rynku Głównego. Przez wielu nazywane są pierwszym supermarketem. W rzeczywistości skupiały one miejski handel. Dzisiaj możemy tam kupić krakowskie pamiątki, pocztówki, bibeloty i pocztówki. Ogromny pasaż skupia ogromną liczbę turystów. Na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku. Jest to oddział Muzeum Narodowego, które odwiedza rzesza miłośników sztuki. Chcąc odpocząć w tym specyficznym miejscu, zapraszamy na parter Sukiennic, gdzie w kawiarni Noworolski wypijemy smaczną kawę.

 

Barbakan to warto zwiedzić w Krakowie

Atrakcje w Krakowie- BarbakanJedną z najbardziej znanych budowli Krakowa jest kształtem przypominający rondel Barbakan. Wykonany został w stylu gotyckim jako budowla obronna. Barbakan stanowił dodatkowe umocnienie głównej, północnej bramy miasta – Bramy Floriańskiej. Budowla ta została najeżona siedmioma wieżyczkami zwieńczonymi spiczastymi hełmami, dzięki czemu posiada wysoką wartość artystyczną. Barbakan został wybudowany w obawie przed atakiem tureckim. W dzisiejszych czasach budowla ta jest Muzeum Historycznym. W Barbakanie odbywa się również wiele koncertów i turniejów rycerskich, co podkreśla klimat tego miejsca.

 

Smocza Jama

To wyjątkowe miejsce nazywane grotą wawelską zwiedza codziennie ogromna liczba turystów. Pierwsze wzmianki o grocie pochodzą z przełomu XII I i XIII wieku.

Pieczara została otwarta dla odwiedzających w 1918 roku z chwilą odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1966 roku okazało się, że grota ma ponad 200 metrów długości, a na jej głębiach są małe jeziorka, w których żyją studniczki tatrzańskie.

W obecnych czasach turyści zwiedzają ponad 81 metrów korytarza, schodząc do zimnej groty po 135 schodach. Na dole znajdują się 3 komory, przez które przechodzimy. Wycieczka kończy się dojściem do podnóża wawelskiego wzniesienia, gdzie znajduje się rzeźba spiżowego smoka ziejącego ogniem. Nic więc dziwnego, że Smocza Jama jest atrakcją szczególnie dla najmłodszych turystów.

Muzeum Czartoryjskich

Kraków i cały jego urok jest miastem słynącym nie tylko z wyjątkowości zabytków. W mieście tym znajdziemy sporo galerii, knajpek, pubów i klubów. Znajdziemy w nim również kilka godnych obserwacji i zwiedzenia muzeów.

Jednym z nich jest Muzeum Czartoryjskich, które uznawane jest za najsłynniejsze muzeum w naszym kraju. W Muzeum Czartoryjskich znajdziemy wspaniałą kolekcję malarstwa. Godnym obejrzenia arcydziełem jest ''Dama z gronostajem'' Leonarda da Vinci oraz ''Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem'' Rembrandta. W 1870 roku cenne zbiory muzealne przywiózł do Krakowa książę Władysław Czartoryjski. Na uwagę zasługuje cenna kolekcja porcelany miśnieńskiej oraz włoskich wyrobów fajansowych. Warto przyjrzeć się również białej broni, rzymskim sarkofagom oraz średniowiecznej biżuterii.

 

Zapraszamy do Krakowa

Kraków jest cennym zespołem zabytkowym w Polsce. Stare centrum Krakowa zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Warto zwiedzić miasto, które od tysiąca lat dźwiga na kamiennych barkach majestat dawnej stolicy państwa. Zapraszamy do Krakowa, który jest miastem magicznym. Warto zapoznać się z jego zabytkami i poznać wyjątkowość tego miejsca.  

Kraków noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.