OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Zakopanem

 

Zakopane

 

Jednym z najpiękniejszych polskich miast jest Zakopane. To właśnie w nim znajdziemy wiele cudownych widoków. Zakopane leży w Tatrach - najpiękniejszych polskich górach. W tym cudownym mieście jest wiele zabytków oraz muzeów m. in Muzeum Tatrzańskie, w którym znajdziemy fragmenty skał i minerałów. Muzeum to kolekcjonuje dawne sprzęty, ubiór oraz rzeźby górali podtatrzańskich. Znajdziemy w nim sporo ciekawych okazów dzieł sztuki oraz wiele okazów literatury tatroznawczej. Oprócz zbierania i reprezentowania zbiorów, muzeum to zajmuje się również konserwacją zabytków w Zakopanem i Podtatrzu.

Obecnie poza głównym gmachem turyści mają możliwość zwiedzenia jeszcze oddziały muzeum, a mianowicie: Muzeum Kornela Makuszyńskiego znajdujące się w wilii Opolanka, Galerię Sztuki Kulczyckich na Kozińcu, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Witkiewicza w Kolibie.

 

Zakopane-wielka krokiew-noclegi ZakopaneW miejscowości tej jest wiele ciekawszych miejsc do zwiedzenia niż tylko muza. Przykładem może być Wielka Krokiew, na, której coroczne odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wielka Krokiew jest jedną z największych i najpiękniejszych skoczni Świata. To właśnie na niej Adam Małysz i Kamil Stoch triumfowali i przeżywali najpiękniejsze chwile w swojej karierze. Dlatego warto wybrać się do Zakopanego na zawody narciarskie, zwłaszcza, że kibice zakopiańscy słyną z gorącego dopingu.

 

W Zakopanem warto również zwiedzić tak zwane Krupówki, które są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem. Znajdują się na niej m. in wspomniane już Muzeum Tatrzańskie, Dworzec Tatrzański oraz różnorakie hotele. Godnym uwagi jest niewątpliwie zabytkowy hotel Morskie Oko

Zakopane krupówki zimowe

Wielką atrakcją tego miejsca jest możliwość pozowania do zdjęcia z misiem. Biały miś jest symbolem Zakopanego. Wielu turystów, zwłaszcza ci najmłodsi, ochoczo pozują do zdjęcia.

Krupówki co roku przyciągają tysiące turystów. Powinny być naszym obowiązkowym punktem do zwiedzania w planie naszej wycieczki.

 

W Zakopanem można podążać różnymi szlakami turystycznymi. Można również wybrać się na narty. To piękne miasto słynie głównie z tego że znajduje się w samym centrum Tatr. Te cudowne góry są niezwykle urokliwymi górami, Najpiękniejsza górą w Tatrach a zarazem największą jest Giewont, który warto zdobyć i podziwiać na nim piękna panoramę Zakopanego. Niestety, tyle co piękny jest nasz Giewont, tyle i niebezpieczny. Zginęło na nim najwięcej osób w Tatrach. Jednakże dla prawdziwych miłośników gór, marzeniem jest stanąć na wierzchołku góry i dotknąć krzyża.

Zakopane- Giewont

Nie wiele gorsza jest Gubałówka, która jest bardzo słynną górą w Zakopanem.

Jest to szczyt o wysokości 1 126 m.n.p.m na Pogórzu Gubałowskim. Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Na Gubałówkę można dotrzeć kolejką liniowo-terenową lub wejść pieszo. Na górnej polanie Gubałówki widać najpiękniejsze widoki Zakopanego. Znajdziemy tam również wiele kawiarni, sklepów i bufetów szybkiej obsługi. Dla koneserów sztuki godnym polecenia miejscem jest znajdująca się tam rzeźba Polany Restituta wraz z żelaznym krzyżem. Zimą turyści korzystają ze stoku narciarskiego na górnej polanie. Dla początkujących skoczków otwarta jest także szkoła narciarska.

 

Goszcząc w Zakopanem nie sposób zapomnieć o najchętniej odwiedzanym przez większość turystów Morskim Oku. Jest to największe jezioro w Tatrach. Leży w Dolinie Rybiego Potoku w odległości około 25 km od Zakopanego. Od Palenicy, do której dojedziemy samochodem, kolejne kilka kilometrów musimy przejść pieszo lub dorożką,a w sezonie zimowym saniami. Zdaniem wielu turystów z Morskiego Oka rozciągają się najpiękniejsze widoki na szczyt Rysy i Tatry Wysokie. W tym wyjątkowym miejscu znajduje się również schronisko

 

Miłośnicy kultury chętnie udają się na spektakle w zakopiańskim Teatrze im. Stanisława Witkacego, którego założycielem była grupa absolwentów PWST z Krakowa. Najwięcej premier teatralnych odbywa się w sezonie największej turystyki, a więc latem i zimą. W teatrze tym odbywają się ciekawe koncerty, festiwale teatralne oraz liczne wystawy plastyczne.

 

Jak widać, Zakopane jest pięknym i atrakcyjnym turystycznie miastem, dlatego warto się tam wybrać na zasłużony urlop.

 

>>>Zakopane noclegi <<<

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.