OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Rabce Zdrój

 

Wczasy w Kotlinie Rabczańskiej cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród polskich i zagranicznych turystów. Wielu z nich wybiera Rabkę Zdrój, która nazywana jest „Miastem Dzieci Świata” .

Od stu lat Rabka Zdrój słynna jest z uzdrowiska. Co roku, do tej urokliwej miejscowości, przyjeżdżają kuracjusze borykający się ze schorzeniami układu krążenia i oddechowego.

Rabka Zdrój

W Rabce znajduje się kilka ujęć wód głębinowych, głównie solanki z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowej. Wielu kuracjuszy zatrzymuje się, w jednym z czterech występujących w tym mieście sanatoriów. Trzy sanatoria skierowane są głównie dla dzieci.

Godnym polecenia jest niewątpliwie Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci im. dr. A. Szebesty.

Goszcząc w Rabce warto udać się do Parku Zdrojowego, którego początek rozpoczyna się za wschodnim murem Starego Cmentarza Parafialnego. Park Zdrojowy jest doskonałym miejscem dla ulubieńców pieszych wycieczek. Najciekawszym miejscem do spacerów, jest ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród turystów, tak zwana Czarna Aleja, która jest najdłuższą trasą spacerową. W Parku Zdrojowym znajdziemy dwa interesujące place zabaw, spośród których jeden z nich jest płatny. Plac zabaw odpłatny czynny jest od wiosny do jesieni. W jego skład wchodzi boisko do siatkówki plażowej, kręgielnia oraz nadmuchiwana zjeżdżalnia. Największą atrakcją jest niewątpliwie wypożyczalnia samochodzików dla dzieci. Pomiędzy dwoma placami zabaw biegnie aleja, która zaprowadzi nas nad Poniczankę. Tam spotkamy górali zapraszających najmłodszych na przejażdżkę kucykami.

Miłośnicy kultury i sztuki chętnie zaglądają do Muzeum im. Władysława Orkana, które znajduje się w XVII wiecznym kościółku pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny. Muzeum to przedstawia kulturę ludową górali.

Godną uwagi jest także Galeria Autorska Ewy Łaczek- Daleki. W galerii tej znajdziemy godne zainteresowania dzieła malarstwa olejnego, akwareli oraz wyroby ceramiczne.

Z prac olejnych, akwareli i pasteli, na największą uwagę zasługują przepiękne pejzaże górskie ukazujące Gorce i Tatry. Ponadto, można obejrzeć również rzeźby w drewnie polichromowanym.

Wielką atrakcją rodzinną jest bardzo popularny Rabkoland, który jest największym w Małopolsce parkiem rozrywki. Do dyspozycji zwiedzających są: diabelski młyn, karuzele, kolejki dla dzieci, konwój wodny, pontony. Najwięcej emocji chyba wzbudza bardzo popularny w tym miejscu Pałac Strachu. Wielkim marzeniem założycieli tego parku jest stworzenie w nim centrum edukacji. W tym celu na jego terenie powstało Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów. Order Uśmiechu jest realizacją testamentu Janusza Korczaka. Ta osobowość apelowała o podmiotowe traktowanie dzieci. Muzeum Orderu Uśmiechu powstało właśnie z jego inicjatywy.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się organizowane do Pracowni Ceramiki wycieczki szkolne. W pracowni tej będziemy świadkami godnego uwagi pokazu toczenia na kole garncarskim dawnych naczyń z gliny. Usłyszymy ciekawą historię garncarstwa. W pracowni tej znajdują się ciekawe naczynia wykonane z gliny, w skład których wchodzą talerze, dwojaki, dzbany, misy i garnki.

Rabka Zdrój skansen

Niedaleko Rabki Zdroju, w odległej o kilka kilometrów Chabówce znajduje się Skansen Taboru i Urządzeń Kolejowych. Został zlokalizowany na terenach byłej lokomotywowni. Skansen ten posiada 8 czynnych parowozów. W sumie jest ich ponad 50. Atrakcją tego miejsca jest czynna drezyna – stary model samochodu. Turyści mogą zobaczyć także skład towarowy, który był wykorzystywany w filmie ''Lista Schindlera''. Najciekawsze eksponaty skansenu to między innymi: Parowóz pospieszny Pt31-64 czy też Parowóz towarowy Tkt3-16.

W Rabce znajduje się bardzo popularny Teatr Rabcio, który swoją działalność zapoczątkował przedstawieniami amatorskimi skierowanymi dla dzieci przebywających w sanatoriach. Jest to cieszący się wielkim uznaniem wśród miejscowych i turystów teatr lalek. Obecnie repertuar teatru skierowany jest nie tylko dla najmłodszych. Teatr ten charakteryzuje się urozmaiconą techniką lalkową. Znajdziemy tam nie tylko proste kukły, ale i pacynki, marionetki czy jawajki. Wielkim zainteresowaniem cieszy się repertuar oparty na przedstawieniach folklorystycznych, które kultywują tradycję Rabki i okolicznych miejscowości.

Do Rabki przybywają nie tylko kuracjusze. Rabka Zdrój rozwinęła szereg działań na rzecz turystyki, dlatego w tym wyjątkowym górskim kurorcie odpocznie każdy, kto oczekuje udanego urlopu. Zapraszamy więc do Rabki Zdroju.

 

Rabka Zdrój noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.