Szczawnica, Krynica, Zakopane, noclegi Szczawnica, kwatery Szczawnica, apartamenty Szczawnica

OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

REKLAMA

Atrakcje w Oświęcimiu

 

Oświęcim jest miastem leżącym w Kotlinie Oświęcimskiej. Dla wielu z nas kojarzony jest z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, które upamiętnia zbrodnie hitlerowskie. Nic więc dziwnego, że goszcząc w tym mieście udajemy się właśnie do tego miejsca.

Oświęcim obóz koncentracyjny

Nazistowski niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz stał się dla świata symbolem Holokaustu. Został utworzony przez okupacyjne władze niemieckie na przedmieściach miasta. Kilka miesięcy po zakończeniu wojny i wyzwoleniu nazistowskich obozów rozpoczęła się idea propagowania pamięci ofiar Auschwitz. Z tej właśnie inicjatywy, w lipcu 1947 roku powstało to wyjątkowe Muzeum, które warto odwiedzić. Muzeum to posiada statutowy obowiązek, jakim jest gromadzenie, przechowywanie oraz konserwowanie zbiorów i obiektów muzealnych. Muzeum otwarte jest siedem dni w tygodniu. Czas pobytu zależy od indywidualnych zainteresowań wycieczkowiczów. Do oprowadzania po terenie obozu zaangażowani są przewodnicy posiadający licencję Muzeum. Można również indywidualnie zwiedzać to, co nas interesuje. A zwiedzania jest sporo...

Oświecim o tory kolejowe

Decydując się na zwiedzanie podstawowe, będziemy mogli zobaczyć najważniejsze relikty poobozowe w Birkenau, w skład których wchodzą: teren byłego obozu, baraki mieszkalne, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II i III. Dla szukających czegoś więcej warto polecić zwiedzanie rozszerzone.

 Wielu odwiedzających obóz koncentracyjny zatrzymuje się również w pobliskim Centrum Dialogu i Modlitwy, które powstało w 1992 roku. Ta instytucja katolicka została założona przez kardynała Franciszka Macharskiego w porozumieniu z europejskimi biskupami i przedstawicielami organizacji żydowskich. Centrum to jest szczególnym miejscem do refleksji i modlitwy za ofiary Holocaustu. Chcąc uczcić pamięć ofiar tych wydarzeń, miejsce to jest chyba tym najwłaściwszym. Centrum Dialogu i Modlitwy jest wielofunkcyjnym obiektem. Do dyspozycji gości jest ponad 130 miejsc noclegowych, duże sale konferencyjne oraz restauracja. Warto zajrzeć do tego miejsca.

Oświęcim to nie tylko okazja do niezbyt przyjemnych emocji, jakie daje nam Auschwitz-Birkenau. Miasto to zachęca również przyjemniejszymi miejscami. Przykładem może być bardzo popularny Zamek Piastowski w Oświęcimiu, który pochodzi z początku XIV. Zamek ten jest wyremontowany. Nadano mu nową funkcjonalność. Stał się miejscem przeznaczonym na wystawy i wydarzenia kulturalne. Po zakończeniu prac w 2006 r. do zamku powróciły Zbiory Historyczno-Etnograficzne. Na piętrze zamku znajduje się okazała sala, którą wykorzystuje Urząd Miasta do organizacji różnego rodzaju spotkań i konferencji. W podziemiach zamku piastowskiego, gdzie zachowały się XIV wieczne wnętrza ma powstać lokal gastronomiczny.

 Odwiedzając ten zamek mamy przyjemność zobaczenia eksponatów muzealnych, które przedstawiają wygląd mieszkania rodziny polskiej i żydowskiej. Godnymi obejrzenia są również sale kultu religijnego.

 W Oświęcimiu znajdziemy również piękne kamieniczki. Jedną z takich kamienic jest ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających, murowana, późnoklasycystyczna kamienica mieszczańska wraz z oficyną mieszkalną, o nazwie Dom Ślebarskich. Została wzniesiona z inicjatywy ks. Michała Ślebarskiego w 1830 roku. Dom Ślebarskich powstał na rzucie litery L. Jest budynkiem jednopiętrowym posiadającym 15 osi w elewacji frontowej oraz balkon wsparty na 2 kolumnach. Wzbudza podziw w wielu turystach odwiedzających Oświęcim.

Do Oświęcimia przyjeżdżają również kuracjusze. Bardzo popularny w tym mieście Jeździecki Ikarion jest ośrodkiem hipoterapeutycznym. Stosowana w leczeniu hipoterapia jest formą rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. W ośrodku tym mamy okazję skorzystania z wielu zabiegów leczniczych, w skład których wchodzą ćwiczenia metodą NDT-Bobath, która polega przede wszystkim na zastosowaniu dużej liczby i specyficznej formy ruchów prowadzących do prawidłowego rozwoju. Ikarion organizuje sportowe wakacje ze swoim koniem. Turyści mają do dyspozycji dwa place do jazdy – czworobok i parkur. Istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu jazdy konnej, które organizuje wykwalifikowany instruktor. Decydując się na pobyt w Jeździeckim Ośrodku Ikarior mamy do dyspozycji pole namiotowe lub też nocleg w budynku z aneksem kuchennym i łazienką, za rozsądną cenę. Tak czynny odpoczynek wybiera wielu turystów.

Aby odpocząć na chwilę od zwiedzania warto wpaść do słynnej w tym mieście Herbaciarni. Lokal ten zlokalizowany jest w starej dzielnicy miasta, blisko kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i synagogi. Herbaciarnia zaskakuje wyjątkowym nastrojem dawnego Oświęcimia. Mowa tutaj o zdjęciach i pamiątkach z historii Oświęcimia, które możemy tam zobaczyć. Odpoczywając w herbaciarni mamy do dyspozycji nie tylko wysokogatunkowe herbaty. Możemy posmakować ciasta i napić się wina.

Taki odpoczynek na pewno będzie uwiecznieniem naszej wycieczki w tym wyjątkowym mieście.

Oświęcim noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.