OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Bukowina Tatrzańska

 

Marzą nam się wakacje we wsi letniskowej? Może warto wybrać jedną z najwyżej położonych w naszym kraju miejscowości narciarskich jakim jest Bukowina Tatrzańska, z której mamy przyjemność podziwiania całego łańcucha Tatr biegnącego ze wschodu na zachód.

Bukowina Tatrzańska zachwyca pięknymi widokami oraz zachęca swoich turystów do jej odwiedzenia z powodu licznych atrakcji turystycznych, które warto poznać.

Bukowina widok na Tatry

Z racji tego, że miejscowość ta jest doskonałą stacją narciarską posiadającą 22 wyciągi narciarskie, nie brakuje tam miłośników tego sportu.

Najbliżej położonymi miejscowościami Bukowiny Tatrzańskiej jest Zakopane i Nowy Targ. Nic więc dziwnego, że miejsca te najczęściej odwiedzanymi przez cały rok. Kto przyjechał do Bukowiny, zawita również do Zakopanego i Nowego Targu, gdyż miejscowości te leżą od 15 do 22 km od Bukowiny.

Ten, kto był w Bukowinie Tatrzańskiej zauważył na pewno, że wioska ta rozciąga się na dwóch różnych kulturowo terenach. Jednym z nich jest Spisz a drugim Podhale.

Godnymi obejrzenia są niewątpliwie wioski spiskie, gdzie podziwiać możemy wiele zabytków drewnianych takich jak np. szałasy pasterskie w Jurgowie czy też zagrodę gospodarzy spiskich w Czarnej Górze, które są oddziałem Muzeum Tatrzańskiego.

Wspomniane szałasy pasterskie to swego rodzaju szopki mające ponad 100 lat, których większość została przeniesiona z hal tatrzańskich hal pasterskich. Muzeum to liczy 55 takich szopek, z których część nadaje się do kapitalnego remontu.

W Bukowinie znajduje się, godny zwiedzenia, drewniany kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa pochodzący z 1887-1900 roku. Ten wyjątkowy kościółek został zapisany w rejestr zabytków, a tym samym pozostał świadectwem religijności ludu podhalańskiego.

Wielu turystów przyjeżdża do Bukowiny, by uczestniczyć w słynnych w tej wiosce dwóch imprezach kulturalnych. Pierwszą z nich jest Góralski Karnawał, który odbywa się zimą, zaś druga – Sierpniowe Sabałowe Bajania.

Karnawał to wyjątkowa atmosfera kolędowania odbywająca się w styczniu. W tym wyjątkowym karnawale biorą udział: Król Herod i jego świta, diabeł, turoń i cała masa barwnych kolędników. Urozmaiceniem tego wydarzenia jest niewątpliwie konkurs tańca zbójnickiego i przegląd par tanecznych. Co roku ostatni dzień imprezy to wydarzenia plenerowe, w skład którego wchodzą zawody strzeleckie i zawody narciarskie w strojach regionalnych i wyścigi. Wielką atrakcją tego karnawału są niewątpliwie wyścigi Kumoterek, czyli prostych sań góralskich.

Największym drewnianym budynkiem w naszym kraju jest Dom Ludowy – duchowe i materialne centrum Bukowiny Tatrzańskiej. W Domu Ludowym organizowane są imprezy folklorystyczne m.in. wspomniane wyżej Sabałowe Bajania czyli ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, pytacy i mowy starosty weselnego. Bardzo popularna w tej imprezie jest niewątpliwie ogólnopolska wystawa i kiermasz sztuki ludowej a także występy zagranicznych zespołów regionalnych.

Godnym zwiedzenia miejscem jest na pewno Terma Bukowina Tatrzańska. Tak zwane termy bukowiańskie to centrum rozrywki, które warto odwiedzić. Jest to doskonale zorganizowany ośrodek uzdrowiskowy zlokalizowany w miejscu zalesionym z widokiem na góry. Obiekty termalne obejmą 12 basenów. Bardzo popularne w tym ośrodku są atrakcje dla dzieci i młodzieży, w skład których wchodzą zjeżdżalnie oraz pływalnia dla najmłodszych. Termy Bukowiańskie to również 8 saun. Bardzo popularne są niewątpliwie sauny kwiatowe i góralskie. Wielu turystów korzysta z gabinetów Spa&Wellness. W termach znajduje się również restauracja oferująca dania kuchni regionalnej.

Warto zauważyć, że prawie 30 % powierzchni gminy Bukowina Tatrzańska zajmuje dziś Tatrzański Park Narodowy. Największą niewątpliwie atrakcją Bukowiny są stoki narciarskie, w pobliżu których znajdują się lokale gastronomiczne, parkingi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Warto więc pojechać do Bukowiny Tatrzańskiej i cieszyć się wspaniale spędzanym urlopem.

 

Bukowina Tatrzańska noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.