OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej

 

Białka Tatrzańska

Warto odwiedzić Białkę Tatrzańską, która zaliczana jest do jednego z największych ośrodków narciarstwa i snowboardingu w naszym kraju. Białka Tatrzańska ma tak specyficzne położenie, że śnieg utrzymuje się tam wyjątkowo długo. Fakt ten daje możliwość korzystania ze sportów zimowych, aż do połowy kwietnia. Miejscowość ta cieszy się długimi trasami zjazdowymi oraz wypożyczalniami sprzętu. W Białce Tatrzańskiej funkcjonują szkółki narciarskie, które dają możliwość nauki tego wyjątkowego sportu. W Białce Tatrzańskiej znajduje się wiele wypożyczalni skuterów śnieżnych. Wiele domów wczasowych organizuje kuligi z pochodniami, zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grupowych. Kuligi takie kończą się biesiadą w szałasie góralskim oraz wspólnym pieczeniem barana na ognisku. Warto również odwiedzić Przełom Białki tak zwane Skałki. Jest to bardzo popularny rezerwat przyrody, znajdujący się nieopodal Białki, koło miejscowości Krempachy. Rezerwat ten należy do dwóch mezoregionów geograficznych: Kramicy znajdującej się w Pieninach Spiskich, Obłazowej w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Granicą między tymi mezoregionami jest Białka. W tym wyjątkowym rezerwacie możemy oglądać reliktową roślinność naskalną i zabytki archeologiczne. Znajdziemy w nim bogatą florę, liczne gatunki górskie oraz ponad stu gatunków roślin wapieniolubnych. Atrakcyjność tego rezerwatu spowodowana jest faktem, że na terenie rezerwatu kręcono niektóre sceny do filmów ”Janosik”, „Trzecia granica” oraz ,,Karol. Człowiek, który został papieżem". Nic więc dziwnego, że wielu turystów pragnie zobaczyć to miejsce.

 

Goszcząc w Białce, warto również odwiedzić Czochołów. Jest to zabytkowa wieś góralska, w której znajdują się drewniane, góralskie budynki. Godnymi zobaczenia jest także znajdujące się tam Muzeum Powstania Chochołowskiego oraz kamienny kościół. W muzeum tym znajdziemy sprzęty niezbędne do wykonywania prac gospodarskich, zdobione sprzęty, obrazy na szkle oraz ceramikę. We wnętrzach muzeum znajdziemy również teksty, podobizny dokumentów i ryciny przedstawiające dawne tradycje wsi królewskiej Chochołów. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także współczesne rzeźby ludowe i obrazy na szkle o tematyce powstańczej.

Białka Tatrzańska kusi zarówno letnimi, jak i zimowymi atrakcjami, z których warto skorzystać. Do tych letnich atrakcji możemy zaliczyć rzekę Białkę, która skupia wielu wędkarzy i plażowiczów. Rzeka ta nadaje się do uprawiania kajakarstwa górskiego i spływów pontonowych. Okoliczne wzgórza wykorzystywane są także przez paralotnie. W pobliżu rzeki Białki znajduje się las, gdzie turyści chętnie spacerują, zbierają grzyby i jagody. Takie obcowanie z przyrodą cieszy się wielkim uznaniem wśród wędkujących i chcących odpocząć na łonie natury. Wielu turystów chętnie wybiera się na baseny Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Jest to cudowne miejsce do wypoczynku. Miejsce to zachęca szaleństwami wodnymi dla najmłodszych gości, oraz możliwością skorzystania z dobroczynnych i leczniczych właściwości termalnej wody, która wydobywana jest z głębokości blisko 2500 m. W Terma Bania znajdziemy liczne zjeżdżalnia wodne, sauny oraz SPA.

Białka tatrzańska - wyciąg

Do zimowych atrakcji Białki Tatrzańskiej zaliczamy na pewno wyciągi narciarski, które są usytuowanie na całej długości Białki Tatrzańskiej. Najpopularniejszym wyciągiem narciarskim jest niewątpliwie Kotelnica Białczańska. Ośrodek ten dysponuje wypożyczalnią sprzętu sportowego i serwisem narciarskim. Funkcjonuje tam również szkoła narciarska, która zyskuje coraz większe grono kursantów. Nartostrady zostały tak wytyczone, że korzystają z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy.

Wielu turystów odwiedza barokowo-klasycystyczny kościółek pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza, który należy do Szlaku Architektury Drewnianej. W jego wnętrzach znajduje się cenny zbiór narzędzi rolniczych i dawnych przedmiotów gospodarczych. W okresie wakacyjnym odprawiana jest msza święta w języku łacińskim, co powoduje ogromne zainteresowanie turystów.

Jak widać, Białka Tatrzańska jest godna odwiedzenia, nie tylko w sezonie zimowym, ale w ciągu całego roku, do czego zachęcamy.

 

Białka Tatrzańska noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.