OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Muszynie

 

Muszyna

 

Muszyna jest miejscowością położoną na Południu Polski, w województwie małopolskim. Dzięki pięknym widokom przyciąga wielu turystów. Warto więc wyjechać do tego urokliwego miejsca i cieszyć się jego wspaniałościami.

Miejscowość ta słynie przede wszystkim z pięknego zamku, który wybudowany został w drugiej połowie XIII wieku. Zamek ten od połowy XIV był własnością królów polskich, co było wynikiem przegranej walki Muskaty z Łokietkiem. Dopiero po jakimś czasie król Władysław Jagiełło ponownie oddał go w ręce biskupów krakowskich w 1391 roku. Został odbudowany w latach 80-tych ubiegłego stulecia.

Goszcząc w Muszynie, nie sposób nie zwiedzić funkcjonującego tam Muzeum Regionalnego PTTK "Państwa Muszynskiego" , które składa się z kilku działów. W dziale sztuki znajdziemy godne uwagi dwie prace Nikifora oraz ikonę połemkowską z wizerunkiem Chrystusa. Wielkim zainteresowaniem cieszą się oryginalne i bogate w formie rzeźby i naczynia gliniane wykonane przez Kunegundę Jeżowską i małżeństwo Tylusiów ze Złockiego. Na uwagę zasługują rzeźby pochodzące od Józefa Sikorskiego czy Edwarda Gruceli i wielu innych.

Godnym obejrzenia działem jest niewątpliwie dział historyczny, w którym znajdziemy oryginalny dokument spisany na pergaminie, dotyczący cechów miasteczka Tylicz. Warto również przyjrzeć się znajdującym się tam sprzętom, narzędziom i ubraniom, które były używane na co dzień w gospodarstwie domowym, w skład których wchodzą między innymi chomąta na woły czy wydłubany w pniu jodły trzymetrowy sąsiek na zboże.

W Muszynie znajduje się bardzo popularny Cmentarz Żydowski, który został założony w XIX wieku. Znajduje się tam 80 nagrobków, na których większość inskrypcji jest w języku hebrajskim.

Muszyna słynie ze zdrowotnych wód mineralnych, które wykorzystywane są w leczeniu schorzeń układu oddechowego. Kuracjusze mogą bezpłatnie delektować się wodą Muszynianką, którą znajdą w sezonowych punktach czerpania oraz w pijalniach. Co roku Muszyna organizuje bardzo popularne tam Święto Wód Mineralnych, podczas którego organizowane są różnego rodzaju konkursy, pokazy oraz zabawy dla dzieci. Święto to zazwyczaj kończy się dyskoteką pod gołym niebem.

W Muszynie odpocznie każdy, bowiem miejsce to słynie z pięknych sanatoriów, gdzie np. Nowy Dom Zdrojowy jest perłą polskiej międzywojennej architektury modernistycznej. Warto skorzystać z łagodnych zboczy górskich, które zachęcają doskonałym zapleczem dla uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. W sezonie letnim Muszyna przyciąga turystów dzięki malowniczym, pieszym i rowerowym szlakom turystycznym a także doskonałym kąpieliskom oraz przejażdżkom konnym. Zwłaszcza przejażdżki bryczkami należą do jednych z najbardziej ulubionych atrakcji. W Muszynie można skorzystać także z kortów tenisowych oraz bardzo popularnego tam miasteczka wodnego.

Bardzo popularne w Muszynie stały się cykliczne imprezy takie jak np. Festynach Nad Popradem, Noc Świętojańska nad Popradem, Święto Wód Mineralnych czy Jesień Popradzka. Te wydarzenia powodują, że do Muszynę odwiedza wielu stałych turystów.

Zapraszamy więc do położonej wśród szczytów i potoków górskich pięknej Muszyny, w której nie ma miejsca na nudę.

Muszyna noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.