OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Wiśle

 

Wisła

 Jeśli nie mamy pomysłu na wyjazd weekendowy warto odwiedzić wyjątkową miejscowość turystyczną, która leży w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Mowa oczywiście o przyciągającej rzesze turystów Wiśle, która graniczy z Czechami i Słowacją.

Wisła zimą

To właśnie Wisła jako miejscowość górka Beskidu Śląskiego posiada wiele atrakcji, które warto poznać.

Centrum Wisły stanowi ulica 1 Maja i Plac Hoffa, na którym znajduje się Dom Zdrojowy, a tuż za nim rozciąga się Park Kopczyńskiego. Dom Zdrojowy słynie z nietypowej czekoladowej rzeźby Adama Małysza. Ta wykonana z białej czekolady figura skupia wielu turystów, a zwłaszcza miłośników sportów zimowych. Figura Adama wykonana została przez Stowarzyszenie Cukierników RP W 2001 roku. Waży 180 kg i ma aż 2,5 metra wysokości. Z kolei wspomniany już Park Kopczyńskiego to idealne miejsce dla najmłodszych. Znajduje się tam plac zabaw dla dzieci. W porze letniej w południowej jego części można skorzystać z wielu atrakcji, które organizuje Wesołe Miasteczko. Po przeciwległej stronie placu znajdziemy Muzeum Beskidzkie, które usytuowane jest w budynku karczmy pochodzącej z XVIII wieku. Założone przez pasjonata góralskiej kultury Andrzeja Podżorskiego Muzeum Beskidzkie przedstawia kulturę materialną górali śląskich. Pierwsza sala poświęcona jest pasterstwu, obróbce wełny i lnu, druga zaś prezentuje stroje noszone przez górali śląskich oraz przykłady regionalnej sztuki ludowej.

Wisła zameczek prezydenta

W Wiśle znajdują się ciekawe obiekty architektoniczne, które warto obejrzeć. Przykładem może być Zameczek Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Do zameczku możemy dojść drogą znad Jeziora Czerniańskiego w kierunku Kubalonki. Budowla ta jest malowniczo zlokalizowana na stoku Zachodniego Gronia. Zameczek ten został wzniesiony dla prezydenta Ignacego Mościckiego.  Warto się przyjrzeć tej wyjątkowej budowli z okresu polskiego konstruktywizmu, zwłaszcza że w zameczku tym obecnie znajduje się czynny ośrodek wypoczynkowy.

Będąc w Wiśle warto zwiedzić bardzo słynne Muzeum Narciarstwa, które eksponuje rożne rodzaje nart. Muzeum to  zostało stworzone przez zapalonych miłośników narciarstwa. Najstarsze narty pochodzą z XIX wieku. Najwięcej uwagi skupiają jednak narty Małysza, na których zdobył Mistrzostwo Polski. W muzeum tym można zobaczyć tak zwane karple czyli rakiety do chodzenia po śniegu, jak również kolekcję sprzętu etnograficznego oraz zdjęcia związane z historią narciarstwa.

Wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się niewątpliwie Zapiecek u Jędrysa , który obejmuje restaurację, letni ogródek oraz galerię obrazów. Można wynająć tam również dostępne dla gości pokoje. Galeria ta prezentuje profesjonalne malarstwo, w wykonaniu znanych i cenionych autorów. W Zapiecku u Jędrysa możemy posmakować góralskiej kuchni w postaci wiślańskiej żebroczki i placków po węgiersku, ze szpyrkami. Wielu turystów chętnie odwiedza Galerię u Niedźwiedzia, która mieści się w drewnianej chałupie. Możemy tam podziwiać prace amatorskie utalentowanych osób mieszkających w Wiśle. W skład muzeum wchodzą między innymi malarstwo na szkle, malarstwo olejne, akwarelowe i pastele. Możemy zobaczyć również wyjątkowo piękną  grafikę, rzeźbę, płaskorzeźbę a także bardzo popularne w Wiśle wypalanki na drewnie, pisanki i słynne gobeliny.

Wisła skocznia narciarska

Nie ulega wątpliwości, że najwięcej turystów, którzy zjeżdżają się do Wisły, korzysta ze skoczni narciarskich. Wielkim zainteresowaniem cieszy się niewątpliwie Skocznia narciarska imienia Adama Małysza, którą znajdziemy w Wiśle Malince. Ta wyjątkowa skocznia jest drugą po Wielkiej Krokwi w Zakopanem tego rozmiaru skocznią w naszym kraju.

Wisła zaskakuje również pięknymi szlakami turystycznymi, z których korzysta wielu miłośników turystyki pieszej. Wielkim uznaniem cieszy się niewątpliwie Główny Szlak Beskidzki imienia K. Sosnowskiego, prowadzący przez najwyższe szczyty górskie otaczające naszą piękną Wisłę.

Wisła ma do zaoferowania bogatą bazę noclegową, wśród której największym wzięciem cieszą się niewątpliwie kwatery prywatne, które możemy wynająć na niewielkie pieniądze. Najtańszym noclegiem jest z pewnością rozbicie własnego namiotu, co cieszy się powodzeniem w sezonie letnim. Wisła posiada bowiem pola namiotowe znajdujące się przy ośrodkach wypoczynkowych.

Zapraszamy do zwiedzania Wisły, która jest wyjątkowym ośrodkiem turystycznym. Latem jest wspaniałym miejscem wypadowym dla miłośników górskich wycieczek, zimą doskonałym miejscem dla zagorzałych  narciarzy.

 

 

Wisła noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.