OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Szczyrku

 

Szczyrk

 

Szczyrk jest przepiękną miejscowością leżącą w województwie śląskim, powiecie bielskim. Jej turystyczno-wypoczynkowy charakter sprawia, że odwiedza to miejsce wielu turystów z całego kraju i zagranicy.

Z uwagi na fakt, że w Szczyrku znajduje się wiele stacji narciarskich, nie brakuje tam miłośników tego sportu. Właśnie w Szczyrku znajduje się jeden z większych ośrodków narciarskich w Polsce. Ten położony w Beskidzie Śląskim ośrodek skupia rzesze turystów. Ośrodek ma dwie dolne stacje: północną – Czyrną i południową – Solisko.

W Szczyrku znajdziemy również Wyciąg Narciarski „Beskid” z dwoma wyciągami i dwiema trasami, które są oświetlone ale nie naśnieżane.

Miłośnicy sztuki chętnie odwiedzają znajdującą się przy ul. Młyńskiej Beskidzką Galerię Sztuki, w której znajdziemy ekspozycję współczesnego malarstwa i ceramiki. W galerii organizowane są również "Spotkania ze sztuką". Są to cieszące się wielką popularnością warsztaty plastyczne, koncerty muzyki klasycznej oraz wykłady o sztuce.

Szczyrk wyciąg

Wielkim powodzeniem cieszy się wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne, którego dolna część znajduje się również przy ul. Młyńskiej. Korzystając z wyciągu mamy do dyspozycji dwa odcinki. Pierwszy stanowi Szczyrk - Hala Jaworzyna, drugi - Hala Jaworzyna - Skrzyczne. Na wyciągu można przewozić rowery. Przejechanie jednego odcinka trwa kwadrans.

Goszcząc w Szczyrku warto zajrzeć do pięknego Sanktuarium Na Górce. Ten kamienny kościółek Matki Boskiej Królowej Polski, znajduje się na południowym stoku Magury. To niezwykłe miejsce pielgrzymek. Na górce Magura Matka Boska ukazała się pasterce Juliannie.

Szczyrk sanktuarium

Warto również udać się znajdującą się blisko górki ścieżką, która zaprowadzi nas do leśnej kapliczki ze źródłem, posiadającym uzdrawiającą moc.

Kolejnym miejscem sakralnym, które warto odwiedzić jest niewątpliwie najcenniejsza w Szczyrku świątynia jaką jest drewniany kościół św. Jakuba. Ta budowa posiada przepiękne wnętrza w stylu późnobarokowym. W świątyni znajdują się trzy ołtarze, mnóstwo obrazów, a także chrzcielnica kamienna. Warto przyjrzeć się również kamiennym kropielnicom, które pochodzą z początku XIX wieku. Kościół św. Jakuba posiada wieżę, na której znajduje się cenny dzwon pochodzący z 1691 roku.

Turyści odwiedzający Szczyrk chętnie zaglądają do Jaskini Lodowej, którą znajdziemy na południowo-wschodnim stoku Hycry. Jest to grota znajdującą się w dawnym wyrobisku kamieniołomu. Podzielone korytarze tejże jaskini stanowią około trzydziestu dwóch metrów. Ta wyjątkowo piękna grota położona w lesie otaczającym Szczyrk, jest atrakcją niemal każdego turysty, zwłaszcza, że każdy może tam wejść bez konieczności asekuracji, odpowiednich lin. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe.

Miłośnicy speleologii chętnie zaglądają również do Groty Klimczoka, która rozciąga się na południowych stokach Trzech Kopców. Grota Klimczoka zlokalizowana jest przy żółtym szlaku, który prowadzi ze szczytu Klimczoka na Błatnią. Aby do niej dotrzeć warto skorzystać z kolejki linowej na Szyndzielnię. Jaskinia ta posiada kręte korytarzyki łączące sale na różnych poziomach. Zanim udamy się do Jaskini Klimczoka warto zabrać ze sobą niezbędny sprzęt w postaci kompasu, latarki czołówki i baterii.

Do Szczyrku chętnie przyjeżdżają miłośnicy narciarstwa, saneczkarstwa, mountainboardingu i jeździectwa. Miejscowość ta posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną.

Szczyrk to także miejsce wielu cyklicznych imprez kulturalnych. Tam właśnie odbywają się konkursy kolęd i pastorałek. Wielkim zainteresowaniem cieszy się niewątpliwie Beskidzka Zima Filmowa. Warto skupić uwagę także na organizowaną w lipcu imprezę plenerową jaką są Dni Szczyrku. Parafiliada i Jakubowe Ogniska to niezwykle ujmujące imprezy folklorystyczne poprzedzające Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Zapraszamy do Szczyrku, który jest także ogromną atrakcją dla milusińskich. Na dzieci czeka wiele placów zabaw, wśród których wielkim zainteresowaniem cieszą się niewątpliwie Place Zabaw z huśtawkami oraz zjeżdżalniami przy rzece Żylica. Korzystanie z placów jest nieodpłatne. Warto także skorzystać z Placu ZABAW z dmuchańcami, który znajdziemy przy ul. Spacerowej.

Szczyrk jest malowniczą miejscowością, w której nie sposób się nudzić. Warto więc tam pojechać i rozkoszować się Beskidem Śląskim, który posiada liczne wychodnie skalne oraz największe na terenie polskich Beskidów występowanie jaskiń.

 

Szczyrk noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.