OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Żywcu

 

Żywiec

 

Kotlina Żywiecka jest miejscem turystycznym, do którego przybywa coraz więcej osób spragnionych prawdziwego odpoczynku w górskim klimacie. Warto zainteresować się Żywcem, który zlokalizowany jest w województwie śląskim, w powiecie żywieckim.

Goszcząc w Żywcu warto poznać jego najpiękniejsze zabytki. W mieście tym znajduje się przepiękny Stary Zamek, w którym znajduje się Muzeum Miejskie. Stałą ekspozycję stanowi ekspozycja etnograficzna Jest to uzupełnienie szlaku architektury drewnianej całego województwa. Miłośnicy zamków chętnie zwiedza kolejny zamek, który znajdziemy w Żywcu. Jest nim Zamek na wzgórzu Grojec, który znajduje się w Katalogu grodzisk i zamczysk z terenu Małopolski (1983) G. Leńczyka.

Zywiec stary Zamek

W Żywcu znajduje się cmentarz żydowski, który powstał w XIX wieku. Na cmentarzu tym znajduje się kilkaset zachowanych macew. Na cmentarzu żydowskim w Żywcu spoczywa podporucznik artylerii Cesarskiej i Królewskiej Armii oraz Wojska Polskiego – Walter Munk.

Żywiec słynie z kilku pięknych budowli sakralnych, do których zaliczyć możemy Kaplicę św. Floriana. Ta budowla została wybudowana na początku XIX wieku. W kapliczce tej znajduje się drewniany ołtarz z dwiema kolumnami. Ołtarz te przedstawia wizerunek św. Floriana, patrona strażaków. Patron ten prezentuje się doskonale. Jest ubrany w tunikę i rzymską zbroję, zaś na głowie ma hełm.

Kolejnym miejscem sakralnym jest Kościół św. Marka, który znajduje się w dzielnicy Śródmieście. We wnętrzach kościoła znajdował się gotycki tryptyk, z którego zachowały się skrzydła przedstawiające Chrystusa Bolesnego, Matkę Boską oraz świętych. Skrzydła tryptyku można podziwiać obecnie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Kościół ten posiada ciekawą wieżyczkę, we wnęce której znajduje się drewniana polichromowana płaskorzeźba św. Marka, która pochodzi z XVII wieku.

W Żywcu znajduje się słynne Muzeum Browaru, które powstało z okazji 150 rocznicy Browaru Żywieckiego w 2006 roku. Muzeum Browaru zlokalizowane jest w piwnicach, gdzie odbywa się proces ważenia piwa. Wielkim zainteresowaniem zwiedzających muzeum cieszy się niewątpliwie wehikuł czasu, dzięki któremu możemy przenieść się do XIX wiecznego Żywca. Muzeum to posiada stałą ekspozycję przyrządów i maszyn, które służą do tworzenia piwa. Dzięki wehikułowi czasu możemy zaobserwować, jak zmieniała się technika ważenia piwa na przełomie dziejów. Każdy pełnoletni turysta dostaje w prezencie piwo i szklaneczkę. W muzeum tym można kupić inne gadżety z logo Browaru Żywiec.

Żywiec jezioro

Wielu turystów, którzy przybyli do Żywca odpoczywa nad Jeziorem Żywieckim, które jest atrakcją dla ludzi lubiących obcowanie z przyrodą. Nad jeziorem tym wielu turystów i miejscowych spędza swój wolny czas. Do dyspozycji gości są wypożyczalnie rowerków wodnych oraz żaglówek. Jest to wyjątkowe miejsce Żywca, gdzie można posłuchać regaty oraz pieśni żeglarskiej.

Warto wybrać się na urlop do Żywca, w którym nie sposób się nudzić.

 

Żywiec noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.