OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Karpaczu

 

Karpacz

 

Warto odwiedzić piękne miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie jeleniogórskim, jakim jest Karpacz. To urokliwe miasto położone w Sudetach Zachodnich przyciąga rzesze turystów, nie tylko z powodu ciekawych krajobrazów, ale i zabytków.

Karpacz Śnieżka

Warto skupić uwagę na Mały Staw, nad którym zlokalizowane jest schronisko. Ta budowla jest górską chatą, która skupia uwagę wielu odwiedzających Karpacz.

W Karpaczu warto zwrócić uwagę na Muzeum Zabawek i Lalek, które jest jedyną ekspozycją pochodzącą z prywatnych zbiorów Henryka Tomaszewskiego, który był wieloletnim dyrektorem Pantonimy Wrocławskiej. Muzeum to posiada ponad tysiąc zabawek. Największym zainteresowaniem cieszy się niewątpliwie ekspozycja lalek siedzących w szkolnych ławeczkach czy też Miś Uszatek oraz miniaturowe domki dla lalek z pełnym wyposażeniem. W skład kolekcji lalek wchodzi bogaty przekrój zabawkarstwa, który obejmuje XVIII wiek aż do współczesności.

Karpacz muzeum

Dla wielu odwiedzających Karpacz wielką atrakcję stanowi drewniana Świątynia Wang, która wybudowana została w stylu średniowiecza. Ta piękna budowla, która powstała na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii urzeka niemal każdego odwiedzającego. W przysłupowej chacie z XVIII wieku mieści się Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy. W tym wyjątkowym miejscu znajduje się wiele ciekawych eksponatów, które zostały podzielone tematycznie na następujące działy: dzieje karkonoskiego sportu zimowego, historię turystyki karkonoskiej oraz dzieje ochrony przyrody.

Karpacz Wang

Wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się znajdująca się na stoku Grabowca kaplica św. Anny. W tym miejscu zostały odprawiane pogańskie obrządki religijne. Ta niezwykle ciekawa budowla została wykonana w stylu barokowym. Tuż obok kaplicy znajduje się Dobre Źródło, które zgodnie z legendą ma cudotwórcze właściwości. Przy źródle tym gromadzi się wiele par zakochanych, bowiem źródełko to nazywane jest Źródłem Miłości. Warto udać się do tego miejsca.

Letni Tor saneczkowy "Kolorowa" jest jedną z najbardziej uwielbianych atrakcji, które znajdziemy w Karpaczu. Tutaj mamy do dyspozycji jazdę na sankach przez cały rok. Jazda tymi wózkami pozwala na osiągnięcie prędkości do 35 km/h. Takie atrakcje dostarczają turystom i miejscowym dreszczyk emocji. Na terenie parku miejskiego obok Muzeum Sportu znajduje się ciekawie urządzony Park Liniowy, który udostępnia wiele atrakcji takich jak kładki, belki, mosty oraz bardzo popularny zjazd na linie zwany tyrolką. Z tej atrakcji mogą korzystać dorośli i dzieci, które ukończyły 8 rok życia. Miłośnicy górskich wędrówek uwielbiają tak zwany Słonecznik, który jest jedną z najbardziej widocznych skał w Karkonoszach. Stojąc od północnej części Słonecznika możemy zobaczyć zarys sylwetki ludzkiej. Według legendy to postać diabła, który chciał niegdyś zasypać Kotlinę Jeleniogórską. Z tej wyjątkowej skały widać piękną panoramę krajobrazu górskiego. Uwiecznieniem tej wędrówki górskiej jest kamienna ławeczka – miejsce spoczynku turystów. Nie ulega wątpliwości, że uroczym miejscem godnym obejrzenia jest zakątek przy dolnej stacji kolei liniowej. Zakątek ten nosi nazwę Dzikiego Wodospadu, który powstał wskutek spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Dziki Wodospad jest wspaniałym miejscem na relaks.

Wycieczka w Karkonosze - największego i najwyższego masywu górskiego w obrębie Sudetów może być ciekawą przygodą. Może warto zdecydować się na wczasy w Karpaczu, który urzeka swoim pięknem o każdej porze roku?

Karpacz noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.