OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Szklarskiej Porębie

 

Szklarska Poręba

 

Do Szklarskiej Poręby warto pojechać chociażby z tego względu, że wokół tego miasta wytyczonych jest ponad 200 kilometrów tras rowerowych. To urokliwe miasto przyciąga rzesze turystów, którzy wybierają się w trasy po polskich i czeskich Karkonoszach i Górach Izerskich.

Szrenica

Z racji tego, że Szklarska Poręba to wyśmienicie zorganizowany ośrodek sportów zimowych, przyciąga miłośników sportów zimowych. Masyw Szrenicy w Górach Izerskich jest tutaj centrum narciarstwa zjazdowego, zaś w rejony Jakuszyc to doskonałe miejsce dla narciarzy biegowych. Warto więc przyjrzeć się Szklarskiej Porębie z bliska.

W mieście tym wielkim zainteresowaniem cieszy się słynna Chata Walońska Juna, która jest siedzibą średniowiecznych władców Walonów, którzy byli mistrzami w wydobywaniu i przetwarzaniu bogactw naturalnych, kamieni szlachetnych, metali, rud żelaza i kwarcu. Tę słynną chatę znajdziemy przy rozwidleniu czeskiej ścieżki, która biegnie do źródeł Łaby. Warto zajrzeć do funkcjonującej przy chacie Pracowni Rzeźbiarskiej, która przyciąga turystów.

 

Turyści zainteresowani kulturą przyrodniczą chętnie odwiedzają Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, które zadziwia turystów swoim bogactwem przyrodniczym Karkonoszy. To również często odwiedzane miejsce, gdzie skupiają się wycieczki szkolne. W centrum tym możemy zobaczyć kilka sal, które przedstawiają kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy oraz różnorodne zjawiska przyrodnicze, które warto obejrzeć. Centrum to może poszczycić się atrakcyjnie wyglądającymi panoramami oraz prześliczną dotykową makietą Karkonoszy. Na turystów czekają również tak zwane Wirtualne Karkonosze, które są doskonałym pomysłem na zapoznanie się z Karkonoszami w czasie złych warunków atmosferycznych.

Goszcząc w Szklarskiej Porębie warto udać się do centrum, gdzie znajduje się ciekawy obiekt jakim jest Młyn Świętego Łukasza. Budowla ta przedstawia architekturę Karkonoszy. Warto więc zapoznać się z tym budynkiem, chociażby ze względu na fakt, że jest to jeden z najstarszych obiektów zabytkowych w tym mieście. W jego wnętrzach znajduje się przytulna kawiarnia, w której możemy wypić pyszną kawę. Kawiarnia ta urzeka gości swoim drewnianym wykończeniem oraz kominkiem, co podkreśla klimat górski.

Szklarska młyn

Jednym z najbardziej uwielbianych, zwłaszcza przez dzieci, miejscem w Szklarskiej Porębie jest znajdujący się tam Dinopark, który ukazuje rekonstrukcję kilkudziesięciu dinozaurów. Dinopark ten znajduje się na terenie ogromnego lasu. Dla miłośników większych emocji Dinopark przygotował Kino 6D, które łączy w sobie elementy kina 3D. Wszelkiego rodzaju efekty wibrujących fal, wiejącego wiatru czy padającego śniegu w otoczeniu dinozaurów są niemałą dawką emocji, zwłaszcza dla naszych milusińskich. Warto udać się do Dinoparku i skorzystać z tych atrakcji, które niewątpliwie pobudzają wszystkie ludzkie zmysły. Najmłodsi turyści chętnie korzystają z olbrzymiej piaskownicy znajdującej się w Dinopraku, w której znajduje się szkielet dinozaura. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także Małpi Gaj i Kolejka Flinstonów.

Szklarska Dinopark

W Szklarskiej Porębie znajduje się Muzeum Mineralogiczne, w którym do dyspozycji oglądających przygotowanych jest około 3 tysięcy eksponatów, w postaci minerałów i skamieniałości pochodzących z całego świata. Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie może się poszczycić również jednym eksponatem z kosmosu, jakim jest meteoryt Gibeon. Wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się jeden z działów muzeum, w którym znajdują się skamieniałości i szkielety dinozaurów. Warto nadmienić, że ten dział jest największą prywatną kolekcją dinozaurów w naszym kraju.

Słynne połączenie kolejowe Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Korenov to tak zwana Kolej Izerska, która jest pięknym szlakiem turystycznym. Jest to niewątpliwie ciekawa atrakcja dla turystów, którzy mają przyjemność podziwiania tajemniczych zakoli i górskich urwisk wśród pięknej fauny i flory Gór Izerskich. Z takiej przejażdżki szynobusem korzystają zarówno nasi rodacy jaki czescy sąsiedzi.

Szklarska Poręba zaprasza sowich turystów do zwiedzania ciekawego Parku Odkrywców, który przygotował dla gości kilkadziesiąt różnorodnych atrakcji. Park składa się z trzech tras, gdzie najwyższym jest Skok Tarzana. Trzy trasy o zróżnicowanych trudnościach pozwalają na korzystanie z tych atrakcji każdemu, zarówno dorosłym, jak i najmłodszym śmiałkom. W Szklarskiej Porębie możemy podziwiać wspaniałą panoramę Gór Izerskich, do czego serdecznie zachęcamy.

Szklarska Poręba jest miastem turystycznym, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, do którego warto wybrać się na dłużej, gdyż atrakcji tam z pewnością nie brakuje.

 

Szklarska Poręba noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.