OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Podgórzynie

 

Podgórzyn

 

Wyśmienite połączenie walorów naturalnych i historycznych sprawiło, że krajobraz Dolnego Śląska możemy zaliczyć do tych ciekawszych w naszym kraju. 

Miłośników Karkonoszy zapraszamy do Podgórzyna, który jest gminą tam właśnie położoną. Dominuje tu klimat ostry i zmienny, co powoduje, że szczyty oraz porastająca je roślinność  nabierają charakteru alpejskiego.

Podgórzyn

Atrakcji turystycznych w gminie tej nie ma zbyt wiele, dlatego do Podgórzyna najlepiej wybrać się na weekend.                                                                                                                                              Chcąc nacieszyć się widokiem Karkonoszy warto zwiedzić Stawy Podgórzyńskie, które są najwyżej położonym  kompleksem w tej części Europy. Wielu turystów korzysta z uroków tego miejsca i obcując z naturą smakuje pysznej ryby, dzięki znajdującym się tam doskonale prosperującym smażalniom ryb zlokalizowanych nad stawami. Północne szlaki Karkonoszy doskonale nadają się do uprawiania sportów zimowych. Goszcząc w Podgórzynie warto wybrać się w atrakcyjne okolice Podgórzyna i Zachełmia, gdzie znajduje się bardzo popularne w tym miejscu mini zoo z ptaszarnią. Znajdziemy je przy smażalni ryb zlokalizowanej na skrzyżowaniu szosy Podgórzyn - Sobieszów z szosą do Zachełmia. Z uwagi na fakt, że ogród zoologiczny zlokalizowany jest przy szlakach turystycznych, jest doskonałą okazją do zwiedzania go również przez wycieczki rowerowe i miłośników wędrówek górskich. Zoo odwiedzane jest często przez rodziców z dziećmi. W ptaszarni tej znajdziemy kaczki nilowe, bażanty, pawie, strusie oraz biegusy indyjskie. Nasi milusińscy najchętniej podziwiają spacerujące osiołki oraz kangury.

Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku. Niedaleko ogrodu zoologicznego znajduje się ogromny plac zabaw, który jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Godną uwagi atrakcją Podgórzyna jest niewątpliwie Tramwaj Pod Skałką, który jest obecnie  zabytkowym wagonem tramwajowym. Znajduje się pod pionową skałą granitową, która ma 15 metrów wysokości.

W Podgórzynie znajduje się późnobarokowy Kościół św. Trójcy z 1792 roku. Ta sakralna budowla powstała na miejscu dawnego – drewnianego kościoła z 1318 roku. Kościół ten jest murowany, jednonawowy, nakryty sklepieniami krzyżowymi. Warto przyjrzeć się znajdującej się we wnętrzu świątyni kamiennej chrzcielnicy, która pochodzi z 1486 roku. Godną obserwacji jest również ośmiokątna wieża oraz barokowe wyposażenie. Drugą świątynię w Podgórzynie jest barokowy kościół Najświętszej Marii Panny z 1780 roku.  Kiedyś kościół ewangelicki, obecnie parafia katolicka. Świątynia ma ciekawy mansardowy dach oraz charakterystyczną wieżyczkę.

Malownicze Jezioro Sosnówka, mieszane lasy, kamieniste potoki, zróżnicowane tereny powodujące wodospady i kaskady. To magiczne miejsce godne jest zobaczenia, do czego szczerze zachęcamy.

Podgórzyn noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.