OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Wrocław

 

Wypoczynek we Wrocławiu może być przyjemny jeśli spędzimy w nim co najmniej weekend. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, by poznać to wyjątkowo piękne miasto.

Wrocław jest miastem leżącym nad rzeką Odrą. Zlokalizowany jest na Równinie Wrocławskiej, pośrodku rozległej Niziny Śląskiej.

Goszcząc we Wrocławiu warto zwiedzić Ratusz, który powstał pod koniec XIII. Początkowo była to  parterowa budowla z cegły, z wysokim dachem i kilkanasto-metrową wieżą. Zniszczony podczas wojny, ratusz został odbudowany i zaadoptowany na potrzeby muzealne. Ciekawa jest niewątpliwie elewacja od strony południowej, która stanowi pięknie rzeźbione fryzy przedstawiające rubaszne scenki. Z północnej strony widać  i plebejskie rozrywki dwa schodkowe szczyty. We wspomnianym tam muzeum znajdziemy ekspozycję  wyrobów wrocławskich złotników oraz ekspozycje przedstawiające historię Wrocławia oraz bardzo interesujące wystawy czasowe.

Wrocław może poszczycić się jednym z najbardziej ozdobnych mostów w tym mieście. Most ten posiada żeliwno -kamienne  balustrady oraz kraty.

Miejski Ogród Zoologiczny czyli bardzo popularne we Wrocławiu zoo kojarzone jest z bardzo popularnym programem telewizyjnym „Z kamerą wśród zwierząt”, którego autorami jest małżeństwo Gucwińskich – opiekunowie ogrodu. Warto zwiedzić to wyjątkowe miejsce, które jest  jednym z największych ogrodów zoologicznych w naszym kraju. W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym znajdziemy około 5 tysięcy okazów zwierząt, wiele bardzo rzadko spotykanych lub zagrożonych wyginięciem. Nic więc dziwnego, że ogród ten cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród miłośników zwierząt.

Doskonałym miejscem na relaks po wyczerpującym zwiedzaniu Wrocławia będzie niewątpliwie Park Szczytnicki, który powstał w 1785 roku. Park ten jest największym i najstarszym parkiem we Wrocławiu, który dzieli się na część północną, znajdującą się w okolicach Stadionu Olimpijskiego i południową – z Ogrodem Japońskim – znajdującą się w okolicach Hali Ludowej. Na szczególną uwagę zasługuje niewątpliwie znajdujący się tam Ogród Japoński, który powstał w roku 1913. W ogrodzie tym znajdziemy wiele gatunków roślin z Azji Wschodniej, zaś aż 30 z nich spotykać możemy tylko w Japonii.                                                                                                

Każdy, kto wybiera się do Wrocławia powinien zwiedzić Stadion Olimpijski. Jest to ciekawy kompleks sportowy wzniesiony w latach 1925-1939. Stadiom zlokalizowany jest blisko Parku Szczytnickiego.

Warto przyjrzeć się Hali Ludowej, która została zaprojektowana przez Maksa Berga i zbudowana w latach 1911-1913.  Ta wzniesiona na planie koła o średnicy 130 m. mająca wysokość 42 m kiedyś była jedną z największych konstrukcji żelbetonowych na świecie. W hali tej znajdują się organy, które dzięki wspaniałej akustyce we wnętrzu, nadają piękny dźwięk. Ta, mogąca pomieścić 10 000 osób sala może się poszczycić faktem, że podczas 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego gościł w niej Jan Paweł II. Na uwagę zasługuje znajdująca się na zewnątrz stylowa iglica mająca prawie 100 metrów wysokości.

Niemal każdy turysta zachwycony jest Panoramą Racławicką. Jest to chyba najbardziej znany polski obraz. Autorami Panoramy Racławickiej są Wojciech Kossak, oraz Jan Styka. To monumentalne płótno ma wymiary 120 m na 15 m. Dzieło to powstało we Lwowie, na przełomie 1893-94. Głównym powodem namalowania przez obu malarzy tego obrazu, była chęć uczczenia 100 – lecia Insurekcji Kościuszkowskiej. W czasie II wojny światowej płótno poważnie ucierpiało, na skutek niemieckiego bombardowania. W 1946 roku to piękne dzieło z powrotem trafiło do Polski. Przez 40 lat Panorama Racławicka przeleżała w magazynach. Dopiero w czerwcu 1985 roku uroczyście odsłonięto ten piękny obraz, udostępniając go szerszej publiczności. Panorama Racławicka jest jednym z największych tego typu obrazów.                                                            Wielu turystów przyjeżdża do Wrocławia by podziwiać Kamieniczki Jasia i Małgosi. Domki, które przed laty należały do altarystów to ostatnie zachowane, ułożone w charakterystycznym wieńcu otaczającym cmentarz położony przy kościele Św. Elżbiety. Kamieniczki te zostały zbudowane w XIV wieku. Oba domy były zamieszkiwane przez ówczesną służbę kościelną, która zajmowała się obsługą ołtarza. Budynek „Jaś” zachował więcej cech gotyckich, natomiast „Małgosia”, która nie dosyć iż jest wyższa o jedną kondygnację – posiada ich aż cztery, to dodatkowo ma elewacje o charakterze barokowym. Charakterystyczny napis po łacinie mówiący „Śmierć bramą życia”, przypominał że akurat tędy wchodziło się na cmentarz. Obecnie w kamieniczkach tych znajduje się kawiarnia, oraz siedziba Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Jedną z najstarszych świątyń, położonych na lewym brzegu Wrocławia jest bardzo piękny Kościół Św. Marii Magdaleny. Na pierwsze wzmianki o tym kościele możemy już natrafić w pismach z 1226 roku. Po wielu odbudowach „współczesny” wygląd jest w stanie konkurować pod względem „rozmachu” z niejedną siedzibą kościelną, lub też książęcą. Ostatni pożar miał miejsce pod koniec XIX wieku. Wtedy też budowli nadano statecznie styl gotycki. Okres II Wojny Światowej nie oszczędził też tej świątyni. Wtedy też kościół ten utracił swój dach, oraz wieżę. Jednak nie zmienia to faktu, iż Kościół Św. Marii Magdaleny należy do największych wrocławskich zabytków, do którego co roku przybywają rzesze turystów, stale podziwiając jego piękno, oraz gotycki czar.

Jak widać Wrocław jest miastem nie tylko pięknym pod względem wizualnym. W mieście tym nie można się nudzić, chociażby ze względu na liczne zabytki, które warto poznać. Zapraszamy do Wrocławia.

Wrocław noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.