OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Stroniu Ślaskim

 

Stronie Śląskie 

Miasto i Gmina Stronie Śląskie leżą w południowo wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, na obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Do tego urokliwego miasteczka, w którym nie brakuje lasów, zjeżdżają się turyści lubiący obcowanie z przyrodą.

To magiczne miejsce bez ruchliwych szlaków komunikacyjnych daje niezastąpione warunki do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Stronie Śląskie posiadają kilka zabytków, którym naley się przyjrzeć z bliska.

Stronie Śląskie

Pałac w Stroniu Ślaskim to miejsce godne zwiedzenia. Jest to dawna rezydencja właścicieli dóbr w Stroniu Ślaskim. Budynek ma charakter skromnego pałacu, który przylega do pobliskiego parku. Pałac stanowi część dawnego zespołu dworskiego, który oprócz parku obejmował również kościół ewangelicki i kaplicę Świętego Onufrego. W skład tego kompleksu wchodziły również budynki gospodarcze. Pałac jest wzniesiony na planie prostokąta, a jego budowa ma prosty, kubiczny charakter. Po II wojnie światowej wygląd elewacji został znacząco zniekształcony poprzez zastosowanie tynku nakrapianego. Obecny wygląd pałacu nosi cechy neoklasycyzmu, plus elementy neorenesansu. Wynika to z przebudowy, która miała miejsce pod koniec XIX wieku. Pałac w Stroniu Ślaskim nie ma reprezentacyjnego wyglądu, lecz pomimo to jest wygodny i wielce użyteczny.

Goszcząc w Stroniach Śląskich nie zapomnijmy wejść do sakralnej budowli w stylu barkowym jaką jest wyjątkowa Kaplica Świętego Onufrego. Obecnie niestety jest zrujnowana. Przed zniszczeniem, kaplica ta stanowiła piękną, wyróżniającą się stylem i wielkością budowlę o charakterze sakralnym. Kaplica ta jest usytuowana w samym centrum Stronia Śląskiego, niedaleko lewego brzegu rzeki Morawki, u stóp góry Krzyżnik, znajdującego się w masywie Śnieżki. Budowla reprezentuje cechy wczesnego i dojrzałego baroku. Kaplica jest niezorientowana, i jest wzniesiona na planie centralno – podłużnym.  Niestety ze względu na stan budowli, można ją oglądać tylko i wyłącznie z zewnątrz, z zachowaniem wysokich środków ostrożności. Współcześnie kaplica przylega bezpośrednio do terenu boiska sportowego miejscowego klubu.

Stacja kolejowa to specyficzne miejsce tego miasta. Jest to piękny zabytkowy obiekt, który posiada usytuowane w szeregu: budynek dworca kolejowego, który został wybudowany pod koniec XIX wieku, oraz budynki mu towarzyszące. Ciekawostką jest umiejscowiona na końcu torów wybudowana w 1909 roku wieża ciśnień. To parterowy budynek, wykonany z cegły, który przynależał do dawnej stacji. Na budynek dworca skład się między innymi: duży magazyn z rampą, pomieszczenia konduktorskie, kasa biletowa, hol z poczekalnią, poczekalnia na werandzie, oraz pomieszczenie po dawnym bufecie. Niewątpliwą atrakcją jest stary, zachowany do tego czasu metalowy żuraw do podnoszenia ładunków. Obecnie stacja PKP jest zamknięta, gdyż Koleje Państwowe zlikwidowały połączenia w 2002 roku.

Ziemia Kłodzka może się pochwalić wyjątkowymi  pod względem przyrodniczym i turystycznym obiektami, do których zaliczyć możemy Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Jest to miejsce niedaleko położone do Stroni Śląskich. Jaskinia Niedźwiedzia została odkryta w 1966 roku. To, co zadziwia niejednego turystę to wszelakie nacieki oraz namuliska, które zawierają kości zwierząt plejstoceńskich. Warto nadmienić, że jaskinia ta, ze względu na bogactwo form naciekowych i podziemnych strumieni, jest jedną z najciekawszych jaskiń w Polsce.                                                                                        

  Wielkim zainteresowaniem turystów przybywających do Stroni Śląskich cieszy się Kolumna wotywna z  1672 r., która według jednej z teorii powstała jako przydrożne miejsce modlitwy służące turystom. Ta barkowa budowla posiada dekorację wykonaną z rzeźby, która przedstawia sceny Ostatniej Wieczerzy i Pojmania, Niesienia krzyża, Ukrzyżowania, Zesłanie Ducha Świętego, Matkę Boską z dzieciątkiem oraz św. Michała Archanioła.                                                                   Dawny Zespół Dworski z końca XIX w. , w którym znajduje się Urząd Miejski w Stroniu Śląskim jest miejscem ochoczo zwiedzanym z racji tego, że  niegdyś był on siedzibą właścicieli dóbr ziemskich oraz centrum administracyjnym. Miłośnikom sztuki podoba się zazwyczaj elewacja tego budynku, która wykonana jest w stylu neoklasycystycznym z elementami neorenesansowymi.

Stronie Śląskie są miasteczkiem, które warto zwiedzić, zwłaszcza jeśli przebywamy właśnie na Ziemi Kłodzkiej. Zachęcamy do wycieczki, z której na pewno wyniesiemy coś pożytecznego.

 

Stronie Śląskie noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.