OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Jeleniej Górze

 

Jelenia Góra

 

 

 

W południowo-zachodniej części naszego kraju w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej nad rzeką Bóbr znajduje się Jelenia Góra. To urokliwe miasto, które jest siedzibą Karkonoskiego Parku Narodowego jest często odwiedzane przez tłumy turystów i kuracjuszy. Dzisiaj miasto to jest ośrodkiem przemysłowym oraz punktem wyjściowym tras turystycznych, które wiodą w Karkonosze.

W Jeleniej Górze znajduje się wiele zabytków w nienaruszonej formie, które zadziwiają wielu turystów przybyłych do tego miasta.

Na uwagę zasługuje z całą pewnością jeden z sześciu znajdujących się na Śląsku tak zwanych Kościołów Łaski – Kościół Świętego Krzyża, w którym odbywają się koncerty znanych osobowości świata muzycznego.

Goszcząc w Jeleniej Górze warto wybrać się na Rynek Jeleniogórski, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Znajdziemy tam kolorowe kamieniczki, które służyły jeleniogórskim kupcom. Obecnie znajdują się tam sklepy oraz kawiarenki. Pośrodku rynku zlokalizowany jest Ratusz w klasycystycznym stylu,  który pochodzi z XVIII wieku. W jego podziemiach zobaczyć można podziwiać ślady wcześniejszych budowli gotyckiej i renesansowej. Obok Ratusza znajduje się posąg Neptuna, który był zarazem ozdobą dawnej studni miejskiej.

Wczasy w Jeleniej Górze można urozmaicić wycieczką do urokliwej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplic. Dzielnica ta słynie z uzdrowiska, które w XVI wieku przyciągało do siebie wielu kuracjuszy, wśród których byli królowa Marysieńka Sobieska czy też Hugo Kołłątaj.

W jednej z dzielnic Jeleniej Góry, w Sobieszowie znajduje się ciekawy Zamek Chojnik, który znajduje się na górze o tej samej nazwie. Wybudowany został w średniowieczu, zaś w  1675 roku doszczętnie spłonął w wyniku uderzenia piorunem. Warownia Zamku Chojnik nigdy nie została odbudowana. Zamek ten cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów, bowiem z jego wieży rozciąga się przepiękny widok na Karkonosze. W jednej z sal zamku znajduje się tablica upamiętniająca wizytę papieża Jana Pawła II.

Turyści, którzy goszczą w Jeleniej Górze chętnie wstępują do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, w którym znajdziemy ciekawą ekspozycję szkła, oraz Muzeum Przyrodniczego z największą w naszym kraju kolekcją ornitologiczną.

 

Jelenią Górę chętnie odwiedzają szybownicy z wielu krajów. A to dzięki znajdującemu się tam Lotnisku, na którym odbywają się loty widokowe Karkonoska fala. Godnym uwagi jest niewątpliwie  Aeroklub Jeleniogórski, w którym organizowane są szkolenia latania na szybowcach  oraz kursy spadochroniarstwa.

 

Wielu turystów odwiedza Jelenią, Górę by móc uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych, który zaliczany jest do najstarszych w naszym kraju. Podczas festiwalu możemy być świadkami przeglądu rozmaitych spektakli artystycznych grup teatralnych z całej Europy.

Co roku, we wrześniu w Jeleniej Górze odbywają się interesujące Jarmarki Staroci, na które zjeżdżają się kolekcjonerzy różnorodnych zbiorów antycznych. Wystawa zorganizowana jest zawsze na Placu Ratuszowym.

Jelenia Góra jest miejscowością, w której nie sposób się nudzić. Przekonajmy się o tym.

 

noclegi w Jeleniej Górze

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.