OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Szaflarach

 

Szaflary 

Jeśli nie mamy pomysłu na wycieczkę warto wybrać się do Szaflar, które są jedną z najstarszych  wsi podhalańskich. Ta powstała w XIII wieku wioska cieszy się z odwiedzin turystów, którzy chętnie odwiedzają znajdujący się tam zameczek.

Szaflarski zameczek przez miejscowych nazywany jest kocim zameczkiem. Ten zbudowany na wapiennej skale zamek był swego rodzaju strażnicą na szlaku handlowym. Wzmianki o jego istnieniu można dojrzeć w zapiskach Jana Długosza, który wspomina, że zameczek szaflarski  był administrowany przez cystersów z Ludźmierza, którzy go wynajmowali Żydowi. Koci zameczek długo był zrujnowany, dopiero w latach 90-tych ubiegłego stulecia został pięknie odrestaurowany.  Warto przyjrzeć się tej stylowej budowli historycznej. Zameczek w stylu typowo zakopiańskim zlokalizowany jest bardzo blisko wyciągów narciarskich i szlaków górskich, co zwiększa jego zainteresowanie.

Kolejnym zabytkiem Szaflar, który warto odwiedzić, jest niewątpliwie piękny Kościół pod wezwaniem św. Andrzeja apostoła. Ta świątynia została  zbudowana na miejscu kościoła drewnianego. Zlokalizowany jest na rynku wiejskim, w samym centrum Szaflar.                        Drewniana chałupa Anny Doruli to miejsce, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Znajduje się kilkaset metrów od kościoła św. Andrzeja apostoła. W drewnianej izbie znajdziemy godne uwagi malowidło, które prezentuje zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny wraz z dwunastoma apostołami. To cudowne arcydzieło powstało w podziękowaniu za opiekę, przez wędrowca, który był wyśmienitym malarzem. To właśnie gospodarze mieszkający w tej chacie udzielili mu gościny.

Turyści, którzy odwiedzają Szaflary chętnie oglądają znajdujący się na wzgórzu Raniszberg krzyż, który został zbudowany przez mieszkańców wioski w rocznicę 500 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem.

W Szaflarach odbywa się wiele imprez kulturalno-sportowych, które są godne uwagi. Warto tutaj wspomnieć o, cieszącej się wielkim zainteresowaniem miejscowych i turystów, imprezie jaką jest godna zainteresowania Parada Gazdowska, czyli impreza folklorystyczno-sportowa. Na tej wyjątkowej imprezie, która potrafi połączyć ze sobą  zawody sportowe z paradą zaprzęgów konnych, warto być. Możemy podziwiać wówczas zawody w kategorii skiringu czy kumoterek.

Przez miejscowość  biegną trasy turystyczne z Zakopanego do Niedzicy i Czorsztyna oraz z Gubałówki przez Ząb, Bańską Wyżną, Skrzypne, Szaflary, Leśnicę w Pieniny.

Warto przyjrzeć się tej urokliwej wiosce.

Szaflary noclegi

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.