OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Spytkowicach

 

Spytkowice

 

Spytkowice znajdują się w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Ta, znajdująca się w Kotlinie Rabczańskiej wioska jest idealnym miejscem na odpoczynek. Warto więc tu przyjechać i poznać to cudowne miejsce.

 

W Spytkowicach znajdziemy kościół, który został wzniesiony w XVII wieku. Poprzednikiem tego kościoła była drewniana świątynia, którą zabrała powódź. W zakrystii kościoła znajduje się wizerunek biskupa Szyszkowskiego, dziedzica Spytkowic, który ufundował tę świątynią. Północną część świątyni stanowi piękna kaplica różańcowa z końca XVII wieku. Kościół zdobi ogromny, szesnastowieczny dzwon, który znajduje się na szczycie pokaźnej wieży kościoła. Świątynia ta posiada wczesnobarokowy ołtarz główny, który przedstawia męczennicę św. Katarzynę Aleksandryjską. Turystów zaskakują piękne obrazy znajdujące się w tej świątyni – św. Antoniego i Ukrzyżowanego Chrystusa.

Spytkowice mogą poszczycić się renesansowym zamkiem, w którym wyróżnić możemy interesujące fazy rozwojowe. W ich składzie znajdziemy zamek gotycki z końca XV i początku XVI wieku, który jest budowlą drewnianą posiadającą narożne baszty. Znajdziemy tam również fazę gotycko-renesansową z I połowy XVI wieku,  renesansową w latach 1546 - 1557 i w okresie do 1602 roku oraz czesnobarokowy dwór obronny Szyszkowskich.
W Spytkowicach znajdziemy piękną figurę Matki Boskiej Bolesnej, która wykonana jest z piaskowca. Matka Boska w białej sukni i błękitnym płaszczu zadziwia swoją prostotą, a tym samym wyjątkowością.

Figurka ta znajduje się  przy drodze Chyżne – Zabornia.                                                                       Warto przyjrzeć się również położonemu w urokliwej krainie pomiędzy pasmem Babiogórskim , a Gorcami Kompleksowi Narciarskiemu Spytkowice, który przyciąga tłumy miłośników narciarstwa. W skład wyciągu Spytkowice wchodzi kolej krzesełkowa o długości 700 metrów, wyciąg orczykowy mający 250 metrów długości oraz drugi o długości 80 metrów.

Spytkowice warto odwiedzić, gdyż wbrew pozorom nudzić się tu nie można.

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.