OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Rabie Wyżnej

 

Raba Wyżna

 

Raba Wyżna jest wioską powiatu nowotarskiego, położoną nad rzeką Rabą. Ta wioska jest idealna na weekendowy wypoczynek. Wielu turystów przyjeżdża do Raby, by móc podążyć szlakami papieskimi. Na tych szlakach wielu miejscowych, jak i turystów uprawia bardzo popularny w tym regionie nordic walking.

Na miłośników pieszych wycieczek Raba Wyżna przygotowała dwie możliwości szlaków. Pierwszy z nich stanowi ścieżka im. ks. kard. Karola Wojtyły, drugi - ścieżka im. Ojca Świętego Jana Pawła II.

W Rabie Wyżnej znajduje się dobrze prosperujące gospodarstwo agroturystyczne, które poza noclegiem i dobrą kuchnią, organizuje kuligi oraz ogniska. Takie imprezy cieszą się wielkim zainteresowaniem zwłaszcza zimą, kiedy do Raby Wyżnej przyjeżdża najwięcej odwiedzających.

Goszcząc w Rabie Wyżnej warto wstąpić do pracowni tkackiej państwa Rusak, w sąsiadującym Sieniawie. Dzięki wizycie w tej pracowni, mamy możliwość poznania techniki przędzenia i farbowania wełny oraz tkania.

Wśród budowli sakralnych Raba Wyżna może pochwalić się jedynie kościołem z XVI wieku. Na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia artysta malarz Piotr Niziński, który był uczniem Jana Matejki, ozdobił sklepienie nawy głównej plafonem, który przedstawia ogłoszenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi przez Piusa IX. Podczas okupacji niemieckiej świątynia została zniszczona, jednakże gruntowny remont przeprowadzony w latach 80-tych XX wieku przez ks. Wacława Heczko, pozwolił odrestaurować świątynię. Dzięki temu powstała polichromia, której autorem jest Jacek Konarski.

Raba Wyżna jest spokojną wioską, w której na pewno uda nam się odpocząć.

 

noclegi w Rabie Wyżnej

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.