OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Ochotnicy Dolnej

 

Ochotnica Dolna

Ochotnica Dolna jest gminą leżącą w województwie małopolskim, na terenie powiatu nowotarskiego. Ochotnica Dolna jak i Górna uznawane są za najdłuższe wsie w kraju. Z racji tego, że na terenie Ochotnicy zlokalizowana jest część Gorczańskiego Parku Narodowego oraz część Popradzkiego Parku Krajobrazowego wielu turystów tu przyjeżdża, by móc podziwiać wyjątkowe interesujące rezerwaty przyrody jakimi są bardzo popularne ''Kłodne nad Dunajcem'' oraz ''Pusta Wielka''. Ochotnica Dolna jest wioską niezwykle historyczną, a to za sprawą tego, że już w XV wieku została lokowana przez Władysława Jagiełłę. Przywileje ekonomiczne nadał jej sam Stefan Batory, zaś Jan III Sobieski wyraził zgodę na użytkowanie lasów i pastwisk górskich przez mieszkańców Ochotnicy.                                                                                                                                W tej urokliwej miejscowości da się obserwować wciąż jeszcze żywy folklor. Wioska ta posiada ciekawą architekturę, wśród której jednym z godnych uwagi budynków architektury sakralnej jest Kościół Parafialny Znalezienia Krzyża Świętego z XIX wieku. Wielkim zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także zabytkowe kaplice, wśród których warto zobaczyć kapliczkę pochodzącą z 1770 roku, która zlokalizowana jest blisko kościoła. Kolejną kaplicą jest ta położona u ujścia Potoku Skrodne. Jest to kaplica z XVIII wieku.                                                                        Ochotnica Dolna, poza sakralnymi zabytkami, może pochwalić się licznymi zabytkami świeckimi. Na uwagę zasługują niewątpliwie pochodzące z XIX wieku piwniczki, studnie i spichlerze. Do Ochotnicy Dolnej zjeżdżają się miłośnicy pieszych wycieczek leśnych i grzybobrania gdyż gmina ta słynie ze znacznych powierzchni lasów.

Poszukując ciekawego miejsca na spędzenie urlopu, warto wybrać się właśnie do Ochotnicy, która dysponuje bogatą bazą turystyczno-noclegową. W okolice Ochotnicy zjeżdżają się studenci, dzięki znajdującym się tam studenckim bazom namiotowym pod Gorcem i na Lubaniu.

Wioska odpowiednia na odpoczynek na łonie natury.

noclegi w Ochotnicy Dolnej

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.