OFERTY SPECJALNE

 • Wakacje

  Atrakcyjne i tanie oferty noclegów w górach, nad morzem i jeziorami, to wspaniały pomysł na wakacje!. Najlepsze oferty na tanie wakacje

 • Ze zwierzątkiem

  Masz psa lub kota? w tych obiektach będziesz mógł wypoczywać, wraz ze swoim pupilem. Kwatery i noclegi z akceptacją zwierząt

 • Mama i ja

  Oferty noclegów w obiektach z łóżeczkami dla małych dzieci, placem zabaw itp.

 • Unterkunft in Polen

  Finde eine attraktive Unterkunft in Hotel, Pension, Ferienhaus, Ferienwohnung, Appartement, Fremdenzimmer, Wellness, Sanatorium. Verbringe einen unvergesslichen Urlaub!

 • Dla seniora

  Ofery obiektów noclegowych specjalnie przygotowanych dla seniorów w atrakcyjnych miejscowosciach.Turnusy o zróżnicowanym standardzie jak i cenie.

 • SPA&Wellness

  Ośrodki odnowy biologicznej-zdrowie relaks i energia.

 • Zielona szkoła

  Obiekty, pensjonaty, ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem i doświadczenie w organizowaniu zielonych szkół.

 • Dla niepełnosprawnych

  Znajdziesz tutaj obiekty przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych. Niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą. Warto przygotować ofertę dla tej grupy.

Atrakcje w Czarnym Dunajcu

 

Czarny Dunajec

 

Czarny Dunajec jest wsią gminną położoną w powiecie nowotarskim. Warto wybrać się do tej położonej na uboczu Podhala wioski, która położona na terenie granicznym.

Czarny Dunajec posiada wyjątkowe zróżnicowanie pod względem rzeźby terenu. W miejscowości tej każdy znajdzie coś dla siebie. Miejscowość choć kojarzona jest z terenami leśnymi, w dużej części ma jednak charakter równinny, który tworzy Kotlina Orawsko-Nowotarska. W Białym Dunajcu dominują lasy świerkowe, których najwięcej znajduje się na północ od Czarnego Dunajca w paśmie Działów Orawskich.

Cechą specyficzną całego Podhala jest zespół zagród w starym podhalańskim stylu, co da się zaobserwować również w Białym Dunajcu. Warto wspomnieć o znajdującym się w tej okolicy Muzeum Powstania Chochołowskiego, które warto zwiedzić.

Miejscowość ta posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową w postaci prywatnych kwater i pensjonatów, dlatego z noclegiem w Czarnym Dunajcu nie powinno być problemu.

Z uwagi na fakt, że na terenie Białego Dunajca zlokalizowane jest przejście graniczne w Chochołowie, które jest doskonałym połączeniem ze słowacką częścią Tatr Zachodnich. Ten fakt dodaje atrakcyjności Białemu Dunajcowi.

Czarny Dunajec- widok na Tatry zachodnie

Godnym uwagi jest znajdujący się w Białym Dunajcu cmentarz żydowski, który powstał w XIX wieku. Jego lokalizacja to droga wylotowa na Rabkę. W wyniku dewastacji, na cmentarzu zachowała się tylko jedna macewa posiadająca inskrypcję hebrajską.

W białym Dunajcu organizowane są wycieczki rowerowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli Najczęściej wybieraną trasą jest: Czarny Dunajec - Wróblówka - Długopole - Dział - Pieniążkowice - Wróblówka - Czarny Dunajec.

Warto wybrać się do tej godnej uwagi wioski, która zachwyca turystów nieskażoną, naturalną i staropolską tradycją.

pokoje,noclegi i agroturystyka w Czarnym Dunajcu

wróć

wróć do ofert w tej miejscowości

Dodaj swój obiekt ZA DARMO - bez ukrytych kosztów, bez abonamentu, bez stałych opłat.  
Wyróżnij swój obiekt dodając go do darmowych ofert specjalnych - DODAJ ZA DARMO !
 Nocleginaplus.pl jest jednym z nielicznych serwisów w Polsce, oferującym nieodpłatnie pełną ofertę Twojego obiektu.