nocleginaplus.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle,

Lifestyle

Jak czyścić białe buty?

Jak czyścić białe buty?

Białe obuwie jest modne już od wielu sezonów. Kobiety uwielbiają zarówno białe sportowe buty, jak też obuwie bardziej eleganckie, wieczorowe. Nie da się ukryć, że buty w takim kolorze dodają każdej stylizacji ekstrawagancji, ale też dziewczęcości. W szczególności właśnie w ten sposób działa sportowe białe obuwie, które można nosić praktycznie przez cały rok. W jaki sposób dbać o swoje białe buty? Jak je czyścić? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Jak czyścić białe buty skutecznie?


Białe buty to często inwestycja, która kosztuje dosyć dużo. Nie da się ukryć, że modne sportowe buty w białym kolorze od znanych projektantów kosztują nawet kilka tysięcy złotych. W takim razie w jaki sposób dbać o swoje buty? Pierwsza najważniejsza kwestia to prewencja. Warto zakładać białe obuwie z delikatnej skóry wtedy, gdy panują odpowiednie warunki atmosferyczne. Jeśli nie chcemy zbyt mocno zniszczyć swoich skórzanych tenisówek lub sneakersów, pamiętajmy o tym, by nosić je wtedy, gdy jest sucho, nie ma błota. W innym przypadku obuwie bardzo szybko się zniszczy. Oczywiście czasami zniszczenia są nie do uniknienia. Wtedy można buty oddać do renowacji, co jest kolejnym bardzo dobrym sposobem na zadbanie o nie.

Czyszczenie białych butów


Gdy zabieramy się za czyszczenie białych butów, wcześniej lepiej przetestować wybrane środki na niewielkim fragmencie skóry. Dlaczego to tak ważne? Między innymi ze względu na to, że niektóre preparaty mogą sprawić, że skóra nabierze brzydkiego, żółtowego odcienia. Takiego efektu chcemy uniknąć, dlatego musimy czyścić skórzane buty bardzo delikatnymi środkami. Świetnie sprawdzają się do tego między innymi mydełka do odplamiania. Można nanieść je na przykład na podeszwę butów, a następnie czyścić za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Taki sposób sprawi, że skutecznie uda się usunąć zabrudzenia, ale jednocześnie nie naruszy się bardzo delikatnej struktury skóry. Jeśli używa się preparatów typu wybielacz lub odplamiacz, najlepiej nasączyć nimi szmatkę, wcześniej oczywiście delikatnie rozcieńczając preparat wodą, a następnie przecierać zabrudzone miejsca. Niektóre buty sportowe, na przykład białe trampki bawełniane, z powodzeniem można prać w pralce. Jest to najlepszy sposób na to, aby usunąć zabrudzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób suszyć potem buty, tak by nie odkształciły się po ich wypraniu. Najlepiej wypchać buty miękkimi gazetami, dzięki czemu się nie odkształcą

Renowacja białych butów


Ostatni sposób to renowacja białych butów. W dużych miastach znajdują się punkty usługowe, które zajmują się kompleksową renowacją butów i podejmują różnego rodzaju wyspecjalizowane działania, dzięki którym nawet mocno zniszczone buty wyglądają prawie jak nowe. W takich miejscach można między innymi buty odświeżyć za pomocą specjalnych farb, które nakładane są pieczołowicie za pomocą niewielkich pędzelków. Jeśli zależy nam na tym, aby odświeżyć buty, które kosztowały sporo, jest to chyba najbardziej niezawodny sposób.

Udostępnij