nocleginaplus.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle,

Kultura

Jak stylizować turban na głowę?

Jak stylizować turban na głowę?

Różnorodne nakrycia głowy to akcesoria, które mogą podkręcić niejedną stylizację i sprawić, że będzie można podkreślić swój indywidualny styl i pokazać oryginalne podejście do mody. Jedną z opcji jest na przykład turban na głowę, który jest naprawdę niezwykle modnym dodatkiem już od kilku sezonów. W jaki sposób stylizować turbany? Gdzie można je kupić? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Jak stylizować turban?


Turban to nakrycie głowy, które bez wątpienia jest niezwykle modne i oryginalne. Zakładając turban, zdradzamy nasze zamiłowanie do mody i ciekawych dodatków. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że turbany naprawdę nie pasują wszystkim. Z reguły dużo lepiej wyglądają w nich osoby szczupłe, dosyć wysokie, o smukłej szyi, regularnych rysach twarzy. Wtedy buzia jest ładnie wyeksponowana, a sylwetka nie prezentuje się korpulentnie. Niestety jeżeli turbany będą stylizowały kobiety niższe i tęższe, mogą osiągnąć efekt karykaturalny. Warto pamiętać o tym i trzymać się tych zasad, chyba że zwyczajnie lubimy bawić się modą, a różnego rodzaju reguły dotyczące tworzenia stylizacji nie wydają nam się szczególnie istotne.

Kiedy nosić turban?


Turban na głowę możemy nosić tak naprawdę o każdej porze roku. Wczesną wiosną turban z delikatnych zwiewnych tkanin, na przykład z jedwabiu, będzie wspaniałym elementem stylizacji, a jednocześnie ochroni na przykład fryzurę przed wilgocią. Latem turban jest idealny na plażę. Często korzystają z niego kobiety, które chcą chronić włosy przed promieniowaniem słonecznym. W ten sposób warto stylizować włosy na przykład wtedy, gdy wybieramy się na plażę w gorących krajach. Jesienią i zimą turban wykonany z cieplejszych tkanin zastąpi nam czapkę lub kapelusz. Ochroni głowę przed chłodem, jednocześnie stając się naprawdę modnym dodatkiem do stylizacji. Niektóre osoby noszą turbany również ze względów religijnych. Może to być wtedy ważnym elementem stylizacji, która podkreśla przynależność do nacji lub wyznania.

Najlepsze tkaniny na turban na głowę


Obecnie turbany szyje się z wielu różnych tkanin. Luksusowe marki niejednokrotnie proponują turbany wykonane z jedwabiu. Są one niezwykle delikatne, pięknie układają się na głowie, a ze względu na wyjątkowy charakter tkanin, są też luksusowe. Można kupić również tańszy turban, na przykład wykonany z lnu, adamaszku czy aksamitu. Wreszcie w sklepach sieciowych znajdują się też turbany wykonane z tkanin sztucznych, które mogą być wciąż bardzo modnym dodatkiem. Często ozdobione są na przykład za pomocą ciekawych naszywek, dzięki czemu stanowią bardzo interesujący element stroju. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że turban możemy wykonać dla siebie również samodzielnie. Wystarczy wybrać do tego apaszkę, najlepiej wykonaną z delikatnych tkanin, które łatwo dają się stylizować. Samodzielnie można zawiązać turban, korzystając na przykład z podpowiedzi, który dostępne są w internecie. W ten sposób uzyskamy wyjątkowy efekt, a stylizacja nabierze ciekawego charakteru.

Udostępnij