nocleginaplus.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle,

Turystyka

Ranking najlepszych miejsc noclegowych w Krakowie

Ranking najlepszych miejsc noclegowych w Krakowie

Kraków, nazywany sercem Polski, jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc w kraju. Miasto przyciąga miliony turystów rocznie swoim pięknem, bogatą historią i kulturą. W związku z tym, zapotrzebowanie na wysokiej jakości noclegi w Krakowie jest ogromne. W tym artykule przedstawimy ranking najlepszych miejsc noclegowych w Krakowie, aby pomóc Ci w znalezieniu idealnego miejsca na pobyt.

1. Grand Hotel

Grand Hotel, położony przy ulicy Sławkowskiej, oferuje swoim gościom 64 komfortowe pokoje, w tym 10 jednoosobowych, 45 dwuosobowych i 9 apartamentów. Budynek, w którym znajduje się hotel, ma bogatą historię. Początkowo był rezydencją książąt Czartoryskich, a w 1886 roku został przekształcony w reprezentacyjny Grand Hotel. W hotelowej restauracji pracował nawet słynny prozaik Henryk Worcell.

Ceny za nocleg w Grand Hotelu zaczynają się od 250 euro za pokój jednoosobowy, a za apartament pałacowy trzeba zapłacić 1,5 tys. euro.

2. Crown Piast Hotel & Park

Crown Piast Hotel & Park, położony przy ulicy Radzikowskiego, to doskonałe miejsce zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i turystów. Hotel oferuje 179 pokoi i apartamentów oraz własny ogród o powierzchni ponad hektara. Ceny za nocleg w tym hotelu zaczynają się od 85 euro za pokój jednoosobowy i 145 euro za apartament rodzinny.

3. Holiday Inn Krakow City Centre

Pięciogwiazdkowy Holiday Inn Krakow City Centre znajduje się przy ulicy Wielopole, zaledwie kilka minut spacerem od Rynku Głównego. Hotel oferuje 237 klimatyzowanych pokoi w dziewięciu różnych standardach. Ceny noclegu w Holiday Inn wahają się od 600 zł za pokój standardowy do 1,6 tys. zł za apartament.

4. Radisson Blu Hotel Kraków

Hotel Radisson Blu, położony przy ulicy Straszewskiego, to doskonałe miejsce dla osób, które chcą być blisko głównych atrakcji Krakowa, takich jak Rynek Główny i Zamek Królewski na Wawelu. Doskonała lokalizacja ma jednak swoją cenę. Koszt jednej doby w tym hotelu waha się od 710 zł do 1030 zł.

5. Hotel Stary

Hotel Stary, usytuowany przy ulicy Szczepańskiej, to pięciogwiazdkowy obiekt, który zdobył wiele prestiżowych nagród za swoje wnętrza. Hotel oferuje 53 pokoje rozlokowane na sześciu piętrach dwóch części budynku – historycznej i nowej. Ceny za nocleg w okresie od 1 kwietnia do 31 października zaczynają się od 800 zł za pokój jednoosobowy, 1520 zł za apartament, 1900 zł za apartament luksusowy, a za apartament nr 100 trzeba zapłacić 2280 zł.

6. Niebieski Art Hotel & Spa

Pięciogwiazdkowy obiekt Niebieski Art Hotel & Spa, położony przy ulicy Flisackiej, oferuje swoim gościom przepiękne widoki na Wisłę i Zamek Królewski na Wawelu. Cena za nocleg w pokoju jednoosobowym z widokiem na rzekę wynosi 500 zł, a z widokiem na miasto – 470 zł. Za apartament trzeba zapłacić 1,1 tys. zł.

7. Hotel Dwór Kościuszko

Hotel Dwór Kościuszko, usytuowany przy ulicy Papierniczej, to doskonałe miejsce dla osób szukających spokoju i relaksu. Hotel oferuje 21 komfortowych pokoi i apartamentów. Za noc w jednoosobowym pokoju trzeba zapłacić 250 zł.

8. Hotel Copernicus

Hotel Copernicus, zlokalizowany przy ulicy Kanoniczej, to pięciogwiazdkowy obiekt, który przenosi gości w głąb historii Krakowa. Hotel posiada 29 pokoi o najwyższym standardzie oraz 2 apartamenty. Ceny za nocleg w tym hotelu zaczynają się od 800 zł za pokój jednoosobowy i 900 zł za pokój dwuosobowy.

9. Sheraton Kraków Hotel

Pięciogwiazdkowy Sheraton Kraków Hotel, położony przy ulicy Powiśle, oferuje swoim gościom spektakularne widoki na Wisłę. Ceny za nocleg w tym hotelu zaczynają się od 1 095 zł za pokój typu Classic.

10. Hotel Gródek

Hotel Gródek, usytuowany przy ulicy Na Gródku, to pięciogwiazdkowy obiekt, który oferuje swoim gościom elegancję i luksus. Cena za pokój standardowy w tym hotelu wynosi 590 zł.

Podsumowując, Kraków oferuje wiele wysokiej jakości miejsc noclegowych, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. Niezależnie od tego, czy szukasz pięciogwiazdkowego luksusu czy bardziej przytulnego miejsca, znajdziesz coś idealnego dla siebie w tym malowniczym mieście.

Udostępnij