Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Wakacje na Kubie – dlaczego Polacy wybierają ten kierunek?

9 października 2023 wakacje na Kubie


Wycieczka na Kubę jest inna niż wszystkie. Kuba to naprawdę wyjątkowy kraj, który sprawi, że będziesz pragnął więcej. Niezależnie od tego, czy chodzi o niesamowitą scenerię, przyjaznych ludzi czy tętniącą życiem kulturę, Kuba z pewnością skradnie Twoje serce. Niestety zbyt wielu ludzi jedzie na Kubę i przez większość czasu po prostu przesiaduje w kurorcie. Na Kubie jest tak wiele do przeżycia, że naprawdę musisz wyruszyć i odkrywać! Dlaczego Polacy uwielbiają wczasy na Kubie? Oto najważniejsze powody.

 

Spokój i otwartość Kubańczyków

Wakacje na Kubie sprawią, że poczujesz się odświeżony i ożywiony. Wyluzowana postawa Kuby to jedna z rzeczy, która wyróżnia ją spośród innych miejsc turystycznych. Odwiedzający Kubę mogą cieszyć się wakacjami bez uczucia przepracowania lub stresu, ponieważ Kubańczycy robią wszystko powoli i łatwo. Ta zrelaksowana kultura jest wynikiem wielowiekowej tradycji i zasobów naturalnych kraju. Słodcy, przyjaźni ludzie na Kubie są zachwyceni przebywaniem w pobliżu turystów, dzięki czemu Twoja podróż będzie naprawdę cenionym przeżyciem. Kubańczycy to wyjątkowy naród, który ma swoje zwyczaje i tradycje. Znaczna część kultury kubańskiej jest zakorzeniona w rolnictwie i przemyśle hodowlanym. Dziś tętniące życiem kubańskie tereny wiejskie są usiane kolorowymi małymi wioskami, pastwiskami dla bydła i polami uprawnymi. Pełni pasji mieszkańcy i uspokajająca atmosfera sprawiają, że wakacje na Karaibach zapadną na długo w pamięci!

Miejsca, które warto odwiedzić

Wakacje na Kubie nie mogą obyć się bez odwiedzenia jej zabytków. Stara Hawana to historyczny region Hawany, stolicy Kuby. Istnieje wiele zabytkowych budynków pochodzących z okresu kolonialnego. Jeśli chcesz odkryć Kubę w prawdziwym tego słowa znaczeniu, powinieneś najpierw przyjechać tutaj. Będziesz świadkiem pysznego jedzenia, a także ludzi śpiewających i tańczących na ulicach. Położony w Hawanie Plaza Vieja to najbardziej kolorowy i tętniący życiem region miasta. Miejsce to pełne jest historycznych budynków, od galerii sztuki po Muzeum Piwa. Oprócz tego jest to również popularne miejsce nocnego życia i zakupów. Wyspa Cayo Coco, długa na 27 km od lądu kubańskiego, to cudowna wyspa, na której można zobaczyć karaibskie krajobrazy.

wakacje na kubie

Zachwycająca natura

Życie morskie Kuby jest tak bogate, jak jej kultura, a wzdłuż wybrzeża można znaleźć unikalne ekosystemy i gatunki zwierząt. Możesz nurkować w jaskiniach, podwodnych kanionach i poznawać osobliwe życie morskie w tych dziewiczych wodach. Warto też odwiedzić Ogrody Królowej drugą co do wielkości rafę koralową na świecie. Jeśli podoba Ci się pomysł nurkowania z rekinami, to doświadczenie może być dla Ciebie. Tutaj znajdziesz najpiękniejsze na świecie karaibskie rafy. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem przyrody i wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu, Kuba jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ten tętniący życiem wyspiarski kraj jest domem dla ekscytującej awifauny, która obejmuje ponad dwa tuziny gatunków endemicznych i jeden bliski endemitowi. Ze swoją naturalną różnorodnością i pięknymi krajobrazami Kuba jest rajem dla obserwatorów ptaków z całego świata.

wakacje na Kubie

Kubańskie cygara

Kuba słynie z wielu rzeczy, a cygara są jedną z najpopularniejszych rzeczy. Kraj ma bardzo długą historię produkcji cygar, a będziesz miał okazję nawet odwiedzić miejsca, w których produkowane są jedne z najsmaczniejszych cygar na świecie. Jedną z najlepszych fabryk, które utrzymują klimat vintage, jest Bolivar. To jedna z najlepszych kubańskich marek cygar, która produkuje słynny Bolivar Libertador. Jest wiele miejsc, w których można kupić kubańskie cygara i wiele miejsc, w których można się nimi delektować. Degustacja kubańskiego cygara w jego ojczyźnie powinna znaleźć się na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Co może być piękniejszego niż delektowanie się kubańskim cygarem przy kieliszku wina z latynoską muzyką w tle?

Kultura muzyczna i taneczna

Mówiąc o muzyce, Kuba jest jednym z głównych producentów muzyki latynoskiej na świecie. Niemal w każdej restauracji i pubie zachwyci Cię niesamowita kubańska muzyka. W klubach przez większość wieczorów grana jest muzyka na żywo, dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się lokalną kulturą, ćwicząc ruchy taneczne. Tańcem latynoskim charakterystycznym dla tego kraju jest salsa. Jest to jeden z najbardziej dynamicznych i najpiękniejszych tańców na świecie i wszyscy Kubańczycy lubią tańczyć. Nawet jeśli nie znasz żadnego z kroków, będą na tyle uprzejmi, aby nauczyć Cię tego niesamowitego tańca.

 Materiał zewnętrzny

Redakcja nocleginaplus.pl

Nasi redaktorzy to pasjonaci podróży, kultury, zdrowego stylu życia i sportu. Specjalizujemy się w tworzeniu inspirujących artykułów dotyczących turystyki, kultury różnych krajów oraz tematów związanych ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Z naszych tekstów dowiesz się nie tylko o fascynujących destynacjach, ale także o sposobach dbania o zdrowie i kondycję fizyczną w trakcie podróży i na co dzień. Przekonaj się sam, jak wiele ciekawych informacji możemy Ci przekazać!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

5 miast w Teksasie
wakacje na Jukatanie
Południowy Tyrol

Jesteś zainteresowany reklamą?